19 دی: آژانس مدیریت سوانح و حوادث غیر مترقبه ترکیه بامداد جمعه اعلام کرد که در پی زلزله اخیر در این کشور تاکنون بیش از ۳۸ هزار نفر کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، آژانس مدیریت سوانح و حوادث غیر مترقبه ترکیه اعلام کرد که شمار قربانیان زلزله در جنوب این کشور به ۳۸ هزار و ۴۴ نفر کشته و بیش از ۱۰۸ هزار نفر زخمی رسیده است.
بر اساس اعلام آژانس مدیریت سوانح و حوادث غیر مترقبه ترکیه، زلزله اخیر بر زندگی ۱۳ میلیون نفر در این کشور تاثیر گذاشته است.
از سوی دیگر خبرگزاری آناتولی گزارش داد، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعتی پیش (بامداد جمعه) در استان ختای واقع در جنوب ترکیه به وقوع پیوسته است.
همچنین نیروهای امداد و نجات موفق شدند یک کودک ۱۲ ساله را پس از ۲۶۰ ساعت در شهر انطاکیه واقع در استان ختای در جنوب ترکیه از زیر آوار زنده بیرون آورند.
زمین لرزه بزرگی بامداد دوشنبه گذشته (۱۷ بهمن) جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند. در جریان این زمین لرزه ۷.۸ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۰۴:۱۷ دقیقه بامداد خسارت‌های زیادی به ساختمان‌ها وارد شد و تیم‌های نجات و جستجو در حال آوار برداری و نجات کسانی هستند که در زیر آوارها گرفتار شده‌اند.
در پی این زلزله، اردوغان رئیس جمهور ترکیه یک هفته عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.
بسیاری از کشورهای جهان در پیام‌هایی با دولت و ملت‌های ترکیه و سوریه ابراز همدردی و همبستگی کردند.

  • نویسنده :
  • منبع :