19 دی: آیت‌الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت آغاز سال جدید و تقارن آن با ماه مبارک رمضان، نسبت به اهتمام و توجه دائمی به تلاوت قرآن کریم و وجود نازنین منجی عالم بشریت تاکید کرده است.
به گزارش دفتر آیت‌الله وحید خراسانی، وی در این پیام آورده است: فصل بهار، فصل رویش است دانه می روید، زمین مرده زنده می شود، طبیعت پس از دوره خمودی زمستان درطراوتِ بهار حیات پیدا می کند و جوانه های بهاری نمایان می‌شود.
این مرجع تقلید افزوده است: مومنین در این ایام که بهار، در عالم طبیعت با بهار قرآن تقارن پیدا کرده، در راه بندگی خدای متعال بیشتر کوشش کنند.
استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داده است: همانطور که طبیعت در بهار منقلب می شود شما هم تلاش کنید در فرصت ماه مبارک رمضان و بهار قرآن زنگار از دل بزدایید و در مسیر بندگی خدای متعال منقلب شوید، قدر این ایام را بدانید ،قدر بهار طبیعت را بدانید ،قدر نعمت ماه مبارک رمضان را بدانید.
آیت‌الله وحید خراسانی اضافه کرده است: ماهی در پیش است که به فرموده رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :«قَدْ أَقْبَلَ‏ إِلَیْکُمْ‏ شَهْرُ اللَّهِ‏ بِالْبَرَکَةِ وَ الرَّحْمَةِ وَ الْمَغْفِرَةِ»، شهر الله با برکت، با رحمت، با مغفرت اقبال کرده است؛ماه رمضان چنین ماهی است،اگر قدر ندانید حسرت در پیش است.
این مرجع تقلید ادامه داده است: عمر خود را هدر ندهید قدر نعمت را بدانید تا روز قیامت حسرت نخورید «َأَنْذِرْهُمْ یَوْمَ الْحَسْرَةِ إِذْ قُضِی الْأَمْرُ». این را هم توجه داشته باشید همه عالم بر سر سفره حضرت ولی عصر(عج)نشسته اند او واسطه فیض است که خداوند به بندگانش عنایت می کند «این السبب المتصل بین الارض والسماء».
وی تصریح کرده است: هستی و وجود و این گردشِ روزگار و این بهار و شادابی و این زندگانی و تمام نعمت هایی که خدای متعال به این بشر عنایت کرده همه وهمه به یمن امام زمان علیه السلام است
در مقابل، وظیفه ی ماست که در کل احوال به یاد او باشیم.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرده است: همه شما امسال که تقارن بهارِ قرآن و بهارِ طبیعت است ازروز اولِ سال از ابتدای قرآن شروع کنید و به هر اندازه ای که می توانید، قرآن بخوانید و به امام زمان علیه السلام هدیه کنید این کار، اکسیراعظم است.
آیت الله وحید خراسانی ادامه داده است: رنج و محنت همه عالم بواسطه او به سر می آید ،نتیجه خلقت به ظهور او ظاهر می شود. در یک کلمه اگر بشر میخواهد نجات پیدا کند و به منزل مقصود برسد جز از طریق وجود حجة بن الحسن العسکری علیه السلام، محال و ممتنع است.
وی عنوان کرده است: در این ایام از دعای برای او غفلت نکنید کاری کنید گوشه چشمی کند ،او گشاینده هر امر بسته ایست، مردم همه به او توجه کنند، او ولی نعمت عالَم است به کسی امید نداریم؛ نقطه امید فقط ولی عصر علیه السلام است.
این مرجع تقلید در پایان بیان کرده است: به او رو بیاورید تا دست او برسر شما و عنایت او شامل حال شما باشد با یک نگاهِ او، کار تمام است، آن نوری که باید بتابد و بدون او حیات میسر نیست امام زمان علیه السلام است.
  • نویسنده :
  • منبع :