19 دی: رییس اداره تعاون و امور رفاهی آموزش‌وپرورش قم گفت: از ۲۴ اسفندماه جاری تاکنون، ۳۳ هزار و ۸۰۳ مسافر از استان‌های مختلف در مدارس این شهر اسکان داده شده‌اند.
حمیدرضا قذاقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این تعداد در قالب ۶ هزار خانوار بوده‌اند که در ۳۰۰ مدرسه سطح شهر اسکان پیدا کردند.
وی اضافه کرد: ورود مسافران از همه استان‌ها به شهر قم صورت گرفته، ولی بیشترین مسافر به ترتیب از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، اردبیل، زنجان، خوزستان و همدان بوده‌است.
وی خاطرنشان کرد: طرح اسکان نوروزی در مدارس استان قم از ۲۴ اسفندماه جاری آغاز شده و تا ۱۲ فروردین‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
به گفته قذاقی، کلاس‌های مدارس در سه گروه تقسیم‌بندی شده که کلاس‌های گروه «الف» دارای فرش،‌ یخچال و تلویزیون، کلاس‌های گروه «ب» علاوه بر فرش در هر کلاس، دارای یخچال مشترک و کلاس‌های گروه «ج» نیز دارای فرش است.
وی افزود: هزینه اسکان فرهنگیان در کلاس‌های «الف» روزانه ۱۰۰ هزار تومان، کلاس‌های «ب» ۸۰ هزار تومان و کلاس‌های «ج» نیز کمی پایین‌تر است.
وی با بیان این‌که روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر ظرفیت اسکان در مدارس قم وجود دارد، خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۰، ۱۲۰ هزار نفر روز و تعطیلات تابستان امسال نیز ۵۲ هزار نفر روز اسکان داده شدند که بیشتر از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی بودند.
رییس اداره تعاون آموزش‌وپرورش قم با اشاره به این‌که در اجرای طرح اسکان نوروزی مدارس، ۴۴۰ نفر خدمت‌رسانی می‌کنند، افزود: ثبت‌نام در چهار ستاد داخل شهر و ۲ ستاد در شهرستان جعفرآباد و بخش دستجرد انجام می‌شود.
وی ادامه داد: ثبت‌نام ناحیه یک در مدرسه شاهد جوادالائمه واقع در خیابان جوادالائمه، بین کوچه ۲۳ و ۲۵، ناحیه ۲ در مدرسه حضرت رقیه(س) واقع در خیابان ایستگاه راه‌آهن، ناحیه سه در مدرسه امام حسن مجتبی(ع) واقع در میدان آزادگان، بلوار عابدی، روبروی دادگستری و ناحیه چهار در دبیرستان شاهد معرفت واقع در میدان ارتش، خیابان ساحلی صورت می‌گیرد.

  • نویسنده :
  • منبع :