19 دی: مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی گفت: در نظرداریم نمایشگاه های ملی عرضه محصولات صنایع دستی و سوغات را در ۱۰۰ نقطه کشور برگزار کنیم.
روح الله حسین زاده به خبرنگار مهر گفت: نمایشگاه‌های صنایع دستی و سوغات با عنوان ایران من در شهرهای مختلف برپا می‌شود تا کنون ۵ نمایشگاه در شهرهای مختلف برپا شده و در حال برنامه ریزی برای برپایی نمایشگاه در ۱۴ نقطه دیگر نیز هستیم.
وی ادامه داد: در نظر داریم تا تعداد بازارچه‌های موقت را به صد بازارچه صنایع دستی برسانیم. در حال حاضر نمایشگاه‌هایی در همدان، بابلسر، کاخ گلستان، نیاوران، نهارخوران، علی آباد کتول و سیرجان برپا شده که تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد. در طول سال نمایشگاه‌های دیگر برپا می‌شود. بنابراین برپایی این بازارچه‌ها محدود به ایام نوروز نیست.
حسین زاده گفت: برای برپایی این نمایشگاه حدود ۹۰۰ نفر از هنرمندان در استان‌های مختلف با ما همکاری می‌کنند تا نمایشگاه‌هایی را در مساحت‌های مختلف بنا به اقتضای هر استان برگزار کنیم. این هنرمندان توسط اداره‌های کل میراث فرهنگی استان‌ها معرفی می‌شوند تعدادی از افراد هم از سال‌ها قبل با ما کار می کرده اند. اما محدودیتی برای پیوستن افراد جدید و حضورشان در نمایشگاه‌ها نیست.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی بیان کرد: گاهی در استانی مانند یزد یک نمایشگاه بین المللی در اختیار ما برای برگزاری بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی و سوغات تعلق می‌گیرد که می‌توانیم ۸۹ غرفه را به هنرمندان بومی و غیر بومی اختصاص دهیم و گاهی هم در منطقه‌ای مانند طوس فضا کمتر است و هنرمندان کمتری حضور پیدا می‌کنند. بنابراین نمی‌توان گفت که همیشه در هر استان چقدر فضا به این نمایشگاه‌ها اختصاص داده می‌شود.

  • نویسنده :
  • منبع :