19 دی: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: یکی از مکان‌هایی که می‌تواند در راستای تقویت وحدت و انسجام ملی و معنویت، به ویژه بعد از بحران‌های احتمالی نقش‌آفرین باشد، بقاع متبرکه است.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار تعدادی از خادمان و مسئولان فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه -سلام الله علیها- بعد از تبریک دهه کرامت با اشاره به جایگاه ویژه بقاع متبرکه گفت: اهل بیت -علیهم السلام- همانگونه که در دوران حیات خود ملجأ و پناهگاه مردم بوده‌اند، بعد از شهادت یا وفات خود نیز این حالت استمرار پیدا کرده است و حتی غیرمسلمانان نیز به این بقاع متبرکه ابراز ارادت می‌کنند.
وی خطاب به خادمان حرم حضرت معصومه -سلام الله علیها- اظهار کرد: تلاش کنید که به واسطه حضور مستمر در کنار این گنجینه با ارزش، دچار عادی انگاری نشوید و هر روز مانند کسی باشید که برای اولین بار به زیارت حضرت مشرف می‌شود؛ چرا که اگر خود از لحاظ روحی تحت تأثیر قرار نگیرید، نمی‌توانید در رابطه با دیگران نیز تأثیرگذار باشید.
امام جمعه قم با اشاره به اقدامات دشمنان در راستای از بین بردن پیوند میان مردم و انقلاب خاطرنشان کرد: آنها در تلاش هستند میان اهل بیت -علیهم السلام- و مردم فاصله بیندازند؛ بنابراین شما نیز باید در مقابل، از این ظرفیت طلایی برای تقویت پیوند میان مردم، نظام و انقلاب استفاده کنید.
آیت الله حسینی بوشهری خطاب به خادمان حرم حضرت معصومه (س) تاکید کرد: تلاش کنید تا ضمن استفاده از ابزار مختلف، کار خود را توسعه دهید و زائران را نسبت به فعالیت‌های خود آشنا کنید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) پرداخت و گفت: پیامبر اکرم می‌فرماید «لِکلِّ شَیءٍ أساسٌ، وَ أساسُ الإسلامِ حُبُّنا أهلَ البَیت.» یعنی هر چیزی نیازمند اساس و پایه‌ای است و اساس اسلام محبت اهل بیت -علیهم السلام- است. به عبارت دیگر کسانی که این محبت را دارا هستند، در واقع اساس اسلام را دارا هستند.
استاد حوزه علمیه قم در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به مشارکت و حضور باشکوه جوانان و نوجوانان در مراسم دهه کرامت گفت: حضور پرشور نسل جوان در ایام دهه کرامت باید بیشتر انعکاس داده شود و صدا و سیما باید در بازتاب دادن به این حضور بهتر عمل کند.
در ابتدای این جلسه، مسئولان فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه -سلام الله علیها- گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی حرم در محورهای مختلف از جمله کتابخانه، موزه، مرکز اسناد، آفرینش‌های فرهنگی، معارف قرآن و عترت، پژوهش و تبلیغات، ارائه کردند.

  • نویسنده :
  • منبع :