19 دی: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم گفت: امسال با آغاز فصل برداشت کلزا در استان، بیش از ۶۹۰ تُن دانه روغنی کلزا در قالب ۱۷۰ محموله از کشاورزان قمی به صورت تضمینی خریداری شد.
سعید محمدی گفت: فرآیند خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا در استان قم طی امسال از بیستم اردیبهشت‌ماه آغاز و تا هشتم خردادماه ادامه داشت که در این مدت ۱۷۰ محموله به میزان ۶۹۰ هزار و ۸۷۰ کیلوگرم محصول کلزا از کشاورزان خریداری شد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم با اشاره به این که در جریان خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا تمام تلاش خود را برای سرعت بخشیدن به فرآیند پرداخت مطالبات کشاورزان استان به کار گرفتیم، افزود: همه مطالبات کشاورزان استان که محصول کلزا خود را در فرآیند خرید تضمینی به مراکز مورد نظر اداره کل غله و خدمات بازرگانی قم تحویل دادند پرداخت شده‌است.
او ادامه داد: دانه‌های روغنی کلزا نقش بسیار موثری در تولید روغن خوراکی مورد نیاز مردم دارد و در همین راستا اداره کل غله و خدمات بازرگانی قم با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان همواره تلاش دارد که فرآیند خرید تضمینی این محصول در قم در راستای گسترش سطح تولید آن تسهیل شود.
گفتنی‌است بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی قم، سطح زیر کشت کلزا در استان امسال ۴۵۸ هکتار بوده‌است که از این میان، مقدار ۶۹۰ تُن دانه روغنی کلزا از کشاورزان استان به صورت تضمینی خریداری شد.
بیش از ۲ هزار غله کار در مناطق مختلف استان قم مشغول فعالیت و کشت محصولات راهبردی همچون گندم هستند؛ همچنین حدود ۱۴ هزار بهره‌بردار در زمینه تولید محصولات کشاورزی در قم فعال هستند، میزان متوسط تولید بخش کشاورزی این استان در سال ۸۵۰ هزار تن در زمینهٔ محصولات زراعی، باغی، دامی، شیلات و گلخانه‌ای است.

  • نویسنده :
  • منبع :