19 دی: مدیر حوزه‌های علمیه در جریان سفر به عراق با حضور در شهر نجف اشرف با آیت الله سیستانی از مراجع تقلید شیعیان دیدار و گفتگو کرد.
آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در سفر به عراق با حضور در شهر نجف اشرف با آیت الله سید علی سیستانی دیدار و گفتگو کرد.
آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان در ملاقات مدیر حوزه‌های علمیه، ضمن استماع برخی از آخرین برنامه‌های حوزه علمیه قم و حوزه‌های علمیه ایران، رهنمودهای لازم را ارائه کرده و برای توفیق و سربلندی حوزه‌های علمیه دعا کردند.
وی ضمن تذکر و یادآوری تاریخ معنوی و مذهبی شهر مقدس قم، توصیه‌هایی در خصوص حفظ و ارتقای ابعاد عبادی و معنوی قم فرمودند و بر صیانت از جایگاه و شئون روحانیت تأکید داشتند.
مرجع بزرگ جهان تشیع ارتباط قوی روحانیت و مردم را بسیار مهم و توسعه و تعمیق آن را ضروری دانستند.
آیت الله اعرافی در ابتدای این ملاقات صمیمانه از توجه و اهتمام آیت الله سیستانی نسبت به مسائل حوزوی و برخی از طرح‌های کلان دفتر ایشان در قم، از جمله تأسیس کتابخانه جامع تخصصی، ساخت بیمارستان فوق تخصصی و خدمات درمانی به مردم و طلاب حوزه علمیه شهر مقدس قم تقدیر و تشکر کردند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور، آمارها و گزارش‌هایی از طلاب، اساتید، مراکز و مؤسسات حوزوی و دروس سطوح عالی و به ویژه درباره دروس خارج در استان‌ها، کتاب‌ها و تحقیقات فقه معاصر و ورود در برخی از عرصه‌ها و رشته‌های جدید مورد نیاز جامعه و کشور و عرصه بین الملل توضیحاتی را ارائه کردند.
قبل از این ملاقات، مدیر حوزه‌های علمیه کشور با آیت الله زاده مکرّم سید محمدرضا سیستانی، دیدار و نسبت به مسائل مرتبط با حوزه‌های علمیه نجف و قم گفتگو و تبادل نظر کردند.

  • نویسنده :
  • منبع :