19 دی: سرپرست اداره کل راه و شهرسازی قم گفت: از مجموع ۲۶ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در قم که ۸۰ میلیون تومان آورده خود را تکمیل کرده‌اند، تاکنون ۱۸ هزار متقاضی متصل شدند که طبق برنامه‌ریزی انجام شده، درتلاشیم تا پایان خرداد ماه تمامی این افراد به پیمانکاران وصل و بعد از آن پیامک آورده سوم برای آنان ارسال شود.
حسین زنجیرانی فراهانی در این رابطه بیان داشت: در حوزه مسکن، ساخت بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی در تعهد استان است که تاکنون حدود نیمی از متقاضیان در اراضی ۵۶۰ هکتاری به صورت آپارتمانی جانمایی شدند و بخشی دیگر از این تعداد در اراضی طایقان و اسلام آباد قنوات صاحب خانه‌های ویلایی می‌شوند و باقی مانده این سهم در بخش خودمالکین و شهرهای دیگر استان خواهد بود.
وی درخصوص متقاضیانیکه آورده خود را در موعد مقرر تکمیل نکرده‌اند و متقاضیانی که تایید نهایی هستند اما تاکنون پیامک واریز برایشان ارسال نشده‌است، توضیح داد: این متقاضیان در اراضی طایقان، اسلام آباد قنوات و شهرک جدید پرنیان جانمایی خواهد شد.
به گفته سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم به زودی بخشی از متقاضیان به طرح‌های ویلایی ساز در اراضی اسلام آباد قنوات و طایقان متصل خواهند شد و پس از آن روند عملیات آماده‌سازی و ساخت واحدهای یک طبقه حیاط دار توسط بنیاد مسکن آغاز می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: کلان‌شهرها از جمله شهر قم با توجه به سیاست‌گذاری اسناد بالادستی مبنی بر رویکرد تمرکز زدایی، نیازمند شهرک جدید هستند؛ مطالعات ایجاد شهرک جدید پرنیان در جاده قم- نیزار درگذشته انجام شده‌است و امیدواریم با تأمین زیرساخت‌های شغلی و حمل و نقلی، در آینده نزدیک روند ساخت و تأسیس یک شهرک جدید تمام عیار برای همشهریان قمی فراهم شود.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی قم با تاکید بر اینکه در حوزه راه و مسکن طرح‌های بزرگ و متعددی در استان وجود دارد که تلاش این اداره کل تسریع در تکمیل آن‌هاست، گفت: در حوزه راه در محور قم- نیزار و محور پردیسان- ورجان دو طرح بزرگ راهسازی وجود دارد که با سرعت و پیشرفت مناسب در حال ساخت هستند و با تزریق اعتبارات مورد نیاز این روند شتاب می‌گیرد.

  • نویسنده :
  • منبع :