19 دی: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهارات سخیف خود مدعی شد که «اگر ایران گمان می‌کند می‌تواند ما را با هولوکاست هسته‌ای تهدید کنند، اشتباه می‌کند، چون اسرائیل برای دفاع از خود هر کاری را که لازم باشد انجام خواهد داد.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از شکست پروژه جنجال‌آفرینی در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران، در تداوم اتهام‌زنی‌ها علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان ادعا کرد که دیپلماسیِ تنها در قبال ایران کار نمی‌کند و تل‌آویو هرکاری که لازم باشد برای دفاع از خود انجام می‌دهد.

بنیامین نتانیاهو در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای مدعی شد: «من فکر نمی کنم که دیپلماسی به خودی خود کارساز باشد. به‌نظرم دیپلماسی تنها زمانی می‌تواند کارساز باشد که در صورت شکست با گزینه نظامی همراه شود و یا تمایل برای به‌کارگیری عوامل بازدارنده وجود داشته باشد.»
وی با بیان این ادعا که ایران به "تکرار هولوکاست و نابودی ۶ یا هفت میلیون یهودی اسرائیلی" متعهد شده است مدعی شد: ما بیکار نخواهیم نشست و اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهارات سخیف خود مدعی شد که «اگر ایران گمان می‌کند می‌تواند ما را با هولوکاست هسته‌ای تهدید کنند، اشتباه می‌کند، چون اسرائیل برای دفاع از خود هر کاری را که لازم باشد انجام خواهد داد.»
او در حالی این مطلب را بیان کرد که از یک سو پروژه جنجال‌آفرینی رژیم صهیونیستی علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ناکام ماند و از سوی دیگر گزارش‌ها درباره پیشرفت در زمینه مذاکرات رفع تحریم‌ها، تل‌آویو را بشدت برآشفته کرده است.
نتانیاهو روز پنج شنبه نیز با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا درباره ایران گفت‌وگو کرد. بنابر اعلام دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی، وی مدعی شده است که هرگونه توافقی که برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نکند (رژیم) اسرائیل را ملزم نمی‌کند که علیه ایران اقدام نکند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه نیز در نشست هفتگی کابینه‌اش به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره حل و فصل برخی از موضوعات مرتبط با ایران واکنش نشان داده بود و آژانس را به سیاسی کاری متهم کرده بود. او در اظهارات سخیف خود علیه ایران ادعا کرده بود که تهران به دروغگویی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه می‌دهد.
در گزارش سه ماهه محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی عنوان شده است که بازرسان این سازمان دیگر در مورد ذرات اورانیوم غنی شده با خلوص ۸۳.۷ درصد در تاسیسات زیرزمینی فردو سوالی ندارند.
در این گزارش همچنین آمده است که بازرسان تحقیقات خود را در مورد آثار اورانیوم در پروژه‌ای به نام مریوان در نزدیکی شهر آباده، در حدود ۵۲۵ کیلومتری (۳۲۵ مایلی) جنوب شرقی تهران بسته‌اند.
درحالی‌که رژیم صهیونیستی خود با ارائه اطلاعات دروغین در مورد وجود ذرات اورانیوم در سایت مریوان در سال ۲۰۱۹ جنجال‌هایی به راه انداخته بود، اکنون از قبول ارائه توضیحات ایران توسط آژانس احساس شکست کرده است.
همه اتهامات بی اساس صهیونیست‌ها علیه برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران درحالی است که تل‌آویو چهارمین رژیم مسلح به سلاح هسته‌ای است و عضو هیچکدام از پیمان‌های بین المللی مربوط به جلوگیری از انتشار سلاح‌های هسته‌ای نیست.
این رژیم با وجود فشارهای بین المللی تاکنون ان پی تی (پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای) را امضا نکرده است.

  • نویسنده :
  • منبع :