19 دی: استاندار قم تاکید کرد: هرگونه دلال‌بازی در زمین‌های طرح نهضت ملی مسکن ممنوع زیرا اجاره ۹۹ ساله است و هیچ‌کس حق واگذاری ندارد.
سید محمد آقامیری شامگاه سه‌شنبه در دهمین جلسه شورای تامین مسکن قم در تالار امام جواد(ع) استانداری افزود:اگر فردی از توان مالی برخوردار نیست، باید از این طرح انصراف دهد تا راهکار دیگری پیدا کنیم.
وی با تاکید بر اینکه فیش‌های مسکن ملی در صورت واگذاری باید مُهر قرمز بخورد و باطل شود خاطرنشان کرد: مسکن ملی به هیچ عنوان واگذار نمی‌شود و در صورت واگذاری نیز از فردی که واگذار کرده خلع ید می شود.
رییس شورای تامین مسکن قم ادامه داد: اداره‌کل راه‌وشهرسازی باید این موضوع را در قراردادی که منعقد می‌کند بیاورد و به متقاضیان اطلاع دهد که در صورت واگذاری زمین، هم امتیازشان از بین می‌رود و هم زمین پس گرفته خواهد شد.
وی گفت: نهضت ملی مسکن یک طرح ملی است، از این رو همه دوایر دولتی و همه بانک‌ها اعم از خصوصی و دولتی موظف هستند به طور تمام قد در این طرح کمک کنند تا قدمی را برداریم و سقفی برای هموطنان و همشهریان ایجاد کنیم.
در کیفیت مصالح کوتاه نمی آییم
استاندار قم در ادامه با ذکر اینکه در موضوع ساخت مسکن استاندارد بودن مصالح ساختمانی از اهمیت بسیاری برخوردار است اظهار داشت: اگر کارخانه‌ای نتواند مصالح استاندارد تولید کند باید کارمندان و کارگران خود را به جای دیگری انتقال دهد.
وی در ادامه سخنان با تاکید بر اینکه در حوزه مسکن، استاندارد بودن مصالح، استحکام بنا و امنیت ساکنان بر ایجاد اشتغال اولویت دارد بیان داشت: در کارخانه‌های تولید کننده مصالح ساختمانی باید کالای تولیدی مورد تایید اداره‌کل استاندارد باشد.
آقامیری اظهار کرد: به کارخانه‌ای که متخلف است اخطار داده شود تا در چارچوب ضوابطی که توسط استاندارد قابل قبول است، کار کند.
وی همچنین با بیان اینکه در بحث نهضت ملی مسکن باید مطابق خِردجمعی اقدام شود گفت: زمان در این طرح بسیار مهم است ولی نباید سرعت را فدای دقت کنیم، مشروط به اینکه کار کارشناسی انجام و هرچه سریع‌تر تصمیم‌گیری شود.
استاندار قم همچنین هدف طرح نهضت ملی مسکن و تعهد ایجاد شده از سوی دولت را کاهش تقاضای مسکن در بازار عنوان کرد و گفت: تسهیلات بانکی باید فقط به متقاضیان اولیه مسکن پرداخت شود.
وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی برای هر خدمتی که ارائه می‌دهند زمان‌بندی در نظر بگیرند گفت: این اقدام از فساد جلوگیری می‌کند لذا باید خدمات را به گونه‌ای ارائه دهیم که مردم بدانند به چه نحوی به آنها خدمت می‌کنیم‌؛ اگر از زمان‌بندی آگاه باشند، نیازی نیست که دنبال پارتی بگردند.
آقامیری در بخش دیگری از سخنان همچنین با بیان اینکه دشمنان برای ناکارآمد نشان دادن نظام‌اسلامی تلاش زیادی می‌کنند یادآور شد: اتاق‌های فکر دشمن هر روز در حال فعالیت است تا بگویند نظام جمهوری اسلامی پاسخگوی نیازهای جامعه نیست، در حالی که در دنیا هیچ نظامی مقدس‌تر و کارآمدتر از نظام اسلامی نداریم؛ لازم است به مسائل و توصیه‌های دینی بیشتر توجه کنیم.
  • نویسنده :
  • منبع :