19 دی: رئیس‌جمهور با اشاره به نرخ رشد اقتصادی قابل ملاحظه سه ماهه ابتدایی امسال، از همه دستگاه‌های اجرایی و مسئول خواست همه توان خود را برای اثرگذاری این بهبود نرخ رشد اقتصادی بر وضعیت عمومی اقتصاد کشور و بهبود معیشت اقشار مختلف به‌ویژه دهک‌های پایین به کار گیرند.
سید ابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به گزارش‌های مرکز آمار ایران و بانک مرکزی از نرخ رشد اقتصادی قابل ملاحظه سه ماهه ابتدایی امسال، ضمن قدردانی از همه بخش‌هایی که در دستیابی به آن تلاش داشته‌اند، تأکید کرد: اگر چه افزایش نرخ رشد اقتصادی مهم است، اما مهم‌تر از آن حفظ، تداوم و ارتقای این روند است.
رئیس‌جمهور از همه دستگاه‌های اجرایی و مسئول خواست همه توان خود را برای اثرگذاری بهبود نرخ رشد اقتصادی بر وضعیت عمومی اقتصاد کشور و بهبود معیشت اقشار مختلف، به‌ویژه دهک‌های پایین به‌کار گیرند.
آیت‌الله رئیسی در ادامه با اشاره به دیدارها و نشست‌های خود در نیویورک و نیز سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اظهار داشت: در مجمع عمومی سازمان ملل ۲ پیشنهاد از سوی جمهوری اسلامی ایران درباره ایجاد ساز و کاری برای «حفظ احترام و جایگاه ادیان ابراهیمی» و نیز توجه و تمرکز بیشتر بر «صیانت و حمایت از نهاد خانواده» مطرح شد که پیگیری اجرایی شدن این پیشنهادات بر عهده دستگاه‌های فرهنگی و دیپلماسی به‌ویژه وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است.
خبر خوش وزیر ورزش درباره ساخت ورزشگاهی در پایتخت به دستور رئیس‌جمهور
در این جلسه، «کیومرث هاشمی» دستور رئیس‌جمهور برای ساخت یک ورزشگاه مناسب در تهران را زمینه‌ساز افزایش نشاط جوانان دانست و از شروع مقدمات مطالعاتی و جایابی محل احداث این ورزشگاه خبر داد.
آیت‌الله رئیسی در همین ارتباط از وزیر ورزش و جوانان و نیز معاون اجرایی رئیس‌جمهور خواست تا موضوع احداث ورزشگاه جدید در تهران برای رفع نیازهای ورزشی جوانان را با جدیت پیگیری کنند.
ایجاد دبیرخانه «پویش مهر» در ادارات آموزش و پرورش
رئیس‌جمهور همچنین از وزیر آموزش و پرورش خواست که به‌منظور پیگیری «پویش مهر» در سراسر کشور دبیرخانه‌ای ایجاد شود تا زمینه آشنایی دانش‌آموزان با پیشرفت‌های کشور فراهم شود.
گزارش معاون علمی رئیس‌جمهور درباره یک موفقیت علمی
در ابتدای این جلسه، «روح‌الله دهقانی فیروزآبادی» معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور با اعلام خبر تولید داروی «آلتپلاز» توسط دانشمندان جوان و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی گفت: در حال حاضر تنها سازنده این دارو آمریکاست، اما جوانان کشورمان موفق شدند به فرمول ساخت این دارو دست یابند و تولید این دارو در کشور شروع شده و در حال حاضر ایران دومین تولیدکننده این دارو در جهان است و با فراهم شدن توان تولید این دارو در کشور سالانه ۱۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی خواهیم داشت.
  • نویسنده :
  • منبع :