19 دی: مدیرحوزه‌های علمیه با بیان اینکه واتیکان یکی از مهم‌ترین مراکز ارتباطی ما باید باشد، گفت: تاکنون تمام روابط ما به صورت پراکنده بوده است که باید ساماندهی شده و توسعه پیدا کند.
به گزارش مرکز خبر حوزه،‌ آیت الله علیرضا اعرافی روز یکشنبه در دیدار حجت الاسلام والمسلمین مختاری سفیر جدید ایران در واتیکان افزود: ارتباط امروز ما با جریان‌های اسلامی و غیراسلامی باید به سطح بالایی برسد.
وی با بیان اینکه واتیکان یکی از مهم‌ترین مراکز ارتباطی ما باید باشد، عنوان کرد: تاکنون تمام روابط ما به صورت پراکنده بوده است که باید ساماندهی شده و توسعه پیدا کند.
اعرافی با توصیه به سفیر جدید ایران در واتیکان و با اشاره به اینکه به پروتکل‌های سفارت و وزارت‌خانه پایبند هستیم، خاطرنشان کرد: در کنار این پروتکل‌ها، تعمیق روابط نهاد دینی حوزه با نهاد واتیکان را مدنظر قرار دهید و در این مسیر مجموعه مدیریت حوزه نیز حمایت لازم را انجام خواهد داد.
وی با بیان اینکه در مسائل علمی، تحقیقی و پژوهشی، ظرفیت بسیاری وجود دارد، تصریح کرد: پیشنهاد ما بر این است که یک موسوعه مشترک میان اسلام و تشیع و واتیکان داشته باشیم؛ چراکه این موسوعه می‌تواند در عمق بخشیدن به روابط بسیار موثر باشد.
مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه این آمادگی در حوزه‌ علمیه قم وجود دارد، یادآور شد: در دیدار با پاپ واتیکان یادآور شدیم که ۱۲ مسئله جهانی وجود دارد که بر سر آن اتفاق نظر داریم و پیشنهاد دادیم که خوب است به عنوان نهادهای دینی منشور مشترکی را در این مسائل تهیه کنیم.

  • نویسنده :
  • منبع :