در پی پایان مدت آتش بس موقت در نوار غزه پس از هفت روز و عدم تمدید آتش بس، رژیم صهیونیستی حملات خود به نوار غزه را ازسرگرفته است.
خبرنگار روسیا الیوم گزارش داد که آتش بس هفت روزه نوار غزه بدون اعلام تمدید آن پایان یافته است.
منابع از شهادت شش فلسطینی در حملات این رژیم خبر می‌دهند.
خبرنگار الجزیره گزارش داد که در حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه، شش تن به شهادت رسیده و ده‌ها تن زخمی شده‌اند.
آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد: حماس توافق را نقض کرد و راکت‌هایی را به سمت اسرائیل شلیک کرد.
وی گفت که ارتش رژیم صهیونیستی مجدداً حملات را در رویارویی با حماس در نوار غزه فعال کرده است.
ادرعی عنوان داشت: در پی به صدا درآمدن آژیرهای خطر در کیبوتس حولیت، شلیک چند راکت از نوار غزه به سمت اسرائیل رصد شد که این راکت‌ها بر اساس سیاست دنبال شده، رهگیری نشدند.
در همین حال، رسانه‌های فلسطینی امروز (جمعه) گزارش دادند که صدای انفجارها و تیراندازی‌ها در شمال نوار غزه شنیده شده است و جنگنده‌ها و پهپادها در مناطق شمال غربی شهر غزه به صورت گسترده به پرواز درآمدند.
سایت عبری وای نت نیز گزارش داد که با وجود گزارش‌هایی مبنی بر تمدید آتش بس موقت در نوار غزه، اما آژیرهای خطر در شهر سدیروت و در شهرک‌های یهودی‌نشین جافیم و ایفز و نیر به صدا درآمدند.
آویخای ادرعی اعلام کرد که یک راکت از نوار غزه به سمت غلاف غزه شلیک شد و گنبد آهنین آن را رهگیری کرد.
پیشتر روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مسئولان مصری امروز جمعه گزارش داد که رژیم صهیونیستی و جنبش حماس در مورد تمدید آتش بس موقت برای هشتمین روز توافق کردند.
در حالی که هفتمین روز آتش بس قبل از اعلام آغاز اجرای آن، با پیچیدگی‌های بسیاری مواجه بود؛ رسانه‌های رژیم صهیونیستی پنجشنبه گزارش دادند که برآوردهایی در اراضی اشغالی وجود دارد که امروز جمعه آخرین روز آتش بس در نوار غزه است و درگیری‌ها از روز شنبه از سر گرفته می‌شود.

در پی عدم تمدید آتش‌بس موقت، ارتش رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) رسماً ازسرگیری درگیری‌ها با غزه را اعلام کرد.
خبرنگار روسیا الیوم نیز گزارش داد که پهپادهای رژیم صهیونیستی به آسمان خان یونس و رفح بازگشته‌اند.

دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز در واکنش به از سرگیری جنایت های این رژیم علیه مردم غزه مدعی شد که جنبش حماس به وظایف خود برای تبادل اسرا پایبند نبوده و موشک به سرزمین های اشغالی شلیک کرده است.
این دفتر ادعا کرد: حماس به وظیفه خود بر اساس طرح آزادی زنان ربوده شده (زنان اسیر صهیونیست) عمل نکرد و به اسرائیل راکت شلیک کرده است.
دفتر نتانیاهو بار دیگر توهم سران این رژیم را تکرار کرد و گفت: با بازگشت جنگ، کابینه اسرائیل تایید می کند که به اهداف جنگ برای آزادی ربوده شدگان (اسیران صهیونیست) و نابودی حماس و اطمینان از اینکه غزه دیگر تهدیدی برای اسرائیلی ها نیست، پایبند است.

گفتنی است؛ با پایان موعد آتش‌بس موقت در نوار غزه و آغاز دوباره تجاوزهای رژیم صهیونیستی، تصاویری از شهدا و مجروحان این تجاوز منتشر شد.

درپی از سرگیری بمباران و گلوله باران ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و حمله به خانه‌های شهروندان فلسطینی در منطقه الشیماء در شمال غزه، شماری از شهدا و زخمی‌ها به بیمارستان کمال عدوان منتقل شدند.
آتش بس موقت بین حماس و ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز بدون تمدید پایان یافت و بدنبال آن جنگنده‌ها و واحدهای توپخانه ارتش این رژیم حملات خود به غزه را از سرگرفتند.
هم اکنون نیز رزمندگان مقاومت فلسطین درحال نبرد با نظامیان صهیونیست در شمال غربی غزه هستند.
  • نویسنده :
  • منبع :