19 دی آنلاین: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از توسعه و اصلاح بیش از ۴۷ کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر قم در سال گذشته خبر داد.

مهدی نظرزاده با ارائه گزارشی از عملکرد معاونت بهره‌برداری و توسعه فاضلاب آبفای استان در سال گذشته به وجود ۲۴۰ کیلومتر شبکه فرسوده فاضلاب در قم اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۱۴۰۲ بیش از ۲۷ کیلومتر از این شبکه اصلاح و بهسازی شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴۲ درصد از شهر قم تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد، به هزینه‌های سنگین اجرای شبکه‌های فاضلاب اشاره کرد و افزود: سال گذشته توانستیم با وجود محدودیت منابع مالی ۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب شهر را توسعه دهیم که این میزان بیش از ۳۰۰ درصد بیش از پیش‌بینی‌ها بود.
نظرزاده در ادامه از رسیدگی به ۱۳۷ حادثه در شبکه فاضلاب خبر داد و گفت: اکیپ‌های شرکت آب و فاضلاب در میانگین زمانی ۱۸ دقیقه خود را به محل حادثه رسانده و نسبت به رفع حادثه اقدام کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تعداد حادثه در انشعابات فاضلاب را در سال گذشته هزار و ۷۲۳ مورد اعلام کرد و افزود: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۴۸۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر شستشو و ۶۷ کیلومتر شبکه هم به منظور عیب‌یابی احتمالی و رفع آن ویدئو متری صورت گرفت.
وی با اشاره به انجام مقدمات انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی در زمینه توسعه شبکه و تأسیسات فاضلاب قم در سال گذشته و امضا آن با حضور رئیس‌جمهور در فروردین‌ماه امسال ابراز امیدواری کرد؛ در سال جاری شاهد رشد شاخص‌های حوزه فاضلاب در شهر قم باشیم.
  • نویسنده :
  • منبع :