19 دی: رییس دانشگاه تهران گفت: حسن روحانی برای اجرای مراسم آغازین سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها به صورت مجازی در دانشگاه تهران حضور پیدا می‌کند.

محمود نیلی احمد آباد در بیست و هشتمین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ کشور که به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است، در خصوص برنامه آموزشی ترم جدید دانشگاه تهران اظهار کرد: ما تجربه ترم قبل را به صورت مجازی داشته ایم و امیدواریم ترم تحصیلی جدید را با تجربه بیشتری برگزار کنیم.

وی ادامه تصریح کرد: در دو دوره ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی نظام پایدار مدیریتی در سطح دانشگاه ها و معاونین داشتیم که باعث شد دانشگاه ها با استفاده از خرد جمعی سیاست های لازم را پیاده سازی کنند. اگرچه حضور غیرثابت وزیر در سطح وزارت بود که باعث شد دانشگاه ها با استفاده از خرد جمعی بسیاری از چالش ها را رفع کنند.

رییس دانشگاه تهران تاکید کرد: ما دانشگاه ها با همفکری مشکلات را به حداقل رساندیم و سیاست های آینده را پایه گذاری کردیم. سیاست ها در آموزش عالی بلند مدت است و چند دوره بعد اثر خود را نشان می دهد. تجربه ای که در این ۸ سال بدست آمده مدون شده و در اختیار آیندگان قرار می گیرد. دانشگاه ها در این دوره بسیار در دانشگاه های نسل سه و چهار قرار گرفتند و کشور اثر آن را در بلند مدت خواهد دید.

به گفته وی، موضوعات آموزشی، دانشجویی، هر لحظه ممکن است به دلیل بیماری کرونا اتفاقی بیفتد و شرایط دانشگاه تغییر کند. بنابراین نیاز است دانشگاه ها آمادگی ۱۰۰ درصد داشته باشند اگرچه سیستم مجازی همواره در کنار ما خواهد بود.

رئیس دانشگاه تهران به نیاز بودجه ای دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: دانشگاه ها نیاز به بودجه دارند و همه دانشگاه ها در کمی بودجه به سر می برند در حالی که به دلیل مجازی شدن کلاس ها همه تصور می کنند که هزینه آنها کم شده است. در حالی که فقط شاید در تغذیه کاهش هزینه داشته ایم و سال گذشته موضوع تغذیه با کمک دولت امکان پذیر شد.

وی ادامه داد: همه دانشگاه ها هزینه زیادی برای زیر ساخت های اینترنتی اجرای کلاس ها داشته اند.

نیلی در پایان با بیان اینکه ما چند مرحله ورودی به دانشگاه خواهیم داشت، گفت: ۱۵ شهریور زمان بازگشایی دانشگاه ها اعلام شده و ما ورود دانشجویان دکتری را در یک مرحله خواهیم داشت و شروع سال تحصیلی در چند مرحله است.

  • نویسنده :
  • منبع : ایسنا