19 دی آنلاین: با حضور رئیس جمهور، پروژه فیبر نوری استان قم به بهره برداری رسید.
سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه در اولین برنامه  سفر دور دوم دولت به استان قم، با حضور در پارک علم و فناوری این استان، پروژه اتصال سراسری استان قم به شبکه فیبر نوری را به شکل رسمی افتتاح کرد.
این پروژه در ۷ شهر این استان در مدت ۱۸۰ روز و با سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد تومان اجرا شد. این پروژه ۴۳۵ هزار خانوار را پوشش می دهد.
عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در مراسم افتتاح فیبر نوری منازل و کسب و کار در استان قم، اظهار کرد: یکی از مهمترین پروژه های دولت و وزارت ارتباطات، توسعه شبکه فیبر نوری منازل و کسب و کارها برای افزایش اینترنت است. امروز  قم دومین استانی می شود که کل استان تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفت. گلستان هم اولین استان بود.
وی افزود: با این افتتاح امروز، در کل کشور ۷.۵ میلیون خانوار یعنی حدود ۲۵ میلیون نفر  تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفتند و تا آخر سال این عدد به ۱۴ میلیون خانوار می رسد.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: کار توسعه شبکه فیبر نوری در ۵۰۰ شهر شروع شده که در  ۱۵۰ شهر پایان رسیده است و تا پایان سال ۷۰ درصد کشور را تحت پوشش فیبر نوری قرار می دهیم.
زارع پور در پایان گفت: هر کسی در این استان  درخواست این خدمت دهد، سرویس با کیفیت اینترنت را برای او در یک ماه برای او فراهم می کنیم. مردم با استفاده از فیبرنوری، سرعت صد برابری اینترنت را نسبت به شرایط فعلی را تجربه می کنند و به هزار مگابایت بر ثانیه می رسد.
سید ابراهیم رئیسی، صبح پنجشنبه ۲۰ اردیبشهت وارد قم شد. این پانزدهمین سفر از دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور است.
طبق برنامه ریزی، رییس جمهور ساعت ۱۱ امروز در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در اجتماع گروه‌های مردمی استان قم سخنرانی خواهد کرد.
دیدار و گفت وگو با شماری از علما و مراجع تقلید، افتتاح چندین طرح عمرانی و بررسی مهم‌ترین مسائل استان قم و پیگیری چگونگی اجرای مصوبات سفر دور نخست سفر از برنامه های آیت الله رییسی در سفر به استان قم است.
  • نویسنده :
  • منبع :