19 دی آنلاین: دادستان عمومی و انقلاب قم از دستگیری متهمان، تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست سارقان مسلح منازل در این استان خبر داد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب در گفت وگویی اظهار داشت:‌ این باند ۶ نفره غیر بومی با همراه داشتن چاقو، شوکر و اسپری فلفل و با نصب پلاک تقلبی بر خودرو خود از ۴۰ منزل مسکونی در قم و استان‌های دیگر سرقت کردند.
وی با بیان این‌که در پی سرقت‌های متعدد شبانه به روش کارت کشی، دیلم‌زنی و توپی‌زنی در استان، پرونده در شعبه ۲۲ دادیاری و ۹ بازپرسی دادسرای قم تشکیل شد، ادامه داد: با صدور دستورات قضایی و اقدامات فنی پلیس آگاهی متهمان در یکی از استان‌های همجوار دستگیر شدند.
وی با بیان این‌که متهمان سابقه‌دار این پرونده از منازل مسکونی شهرهای قم، ساوه، تبریز و دیگر شهرها طلا، دلار، سکه و اشیاء قیمتی به سرقت برده‌اند، افزود: متهمان با استفاده از شگردهای متعدد در پی پنهان کردن هویت واقعی خود و عدم شناسایی از سوی ماموران بودند.
غریب در خصوص روش این باند سارقان حرفه‌ای، گفت: متهمان با رصد و گشت‌زنی در محله‌ها و شناسایی خانه‌های خالی و بدون تردد ساکنان و زدن متعدد زنگ درب خانه از نبود اهالی منزل اطمینان حاصل می‌کردند و یکی از آن‌ها با تخریب قفل درب یا بالا بردن کرکره برقی ورودی منزل وارد خانه می‌شد و یک نفر کنار کوچه مراقب رفت و آمدها بود و یک نفر نیز در خودرو منتظر همدستان برای فرار سریع بود.
وی با اشاره به این‌که برخی اموال مسروقه و سلاح های سرد از متهمان کشف و ضبط شده است، گفت: متاسفانه اغلب اموال مسروقه به مالخران به کمترین قیمت فروخته شده است.
وی با هشدار به شهروندان در مراقبت از محله و توجه به تردد افراد و خودروهای مشکوک در اطراف منازل و معابر، از خانواده‌ها خواست برای سرعت و دقت در شناسایی اموال مسروقه، لیست اموال موجود در خانه بالاخص میزان وجه نقد، دلار، جواهرات، طلا، تعداد و نوع سکه‌های بهار آزادی و پارسیان، ساعت و اشیاء قیمتی خود را به طور دقیق و کامل لیست‌برداری نمایند و از نگهداری طلاهای خود در کنار فاکتور خرید آن‌ها خودداری نمایند.
  • نویسنده :
  • منبع :