19 دی آنلاین: وزیر بهداشت با اشاره به جانباختن ۹ بیمار در بیمارستان قائم رشت، گفت: قصور احتمالی در این حادثه به مراجع قضایی اعلام می‌شود.
بهرام عین‌الهی در نشست خبری مشترک با سخنگوی دولت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تسلیت جانباختن ۹ نفر در حادثه بیمارستان خصوصی قائم رشت، اظهار کرد: این بیمارستان در سال ۹۴ ساخته شد و مجوز ۱۵۰ تخت داشت. در این حادثه ۱۴۲ بیمار حضور داشتند که به علت اتصالی برق که در مجاورت بخش مراقبت‌های ویژه (ای سی یو) بوده تاکنون ۹ نفر از بیماران جان باخته‌اند و ۹۵ بیمار نیز در بیمارستان‌های دیگر پذیرش شدند.
وی تصریح کرد: با رصد و ارزیابی حادثه، اگر قصوری باشد به مراجع قضایی اعلام می‌شود.

همچنین در همین رابطه، رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به کمیسیون بهداشت و درمان ماموریت داد که ابعاد حادثه بیمارستان رشت را بررسی کرده و گزارش آن را به مجلس ارائه کند.

متن پیام محمدباقر قالیباف رییس مجلس به شرح زیر است. 
«بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحیم
وقوع حادثۀ تلخ و تأثرآور آتش‌سوزی در بیمارستان قائم‌شهر رشت که باعث جان‌باختن جمعی از هم‌وطنان و بیماران بستری در این بیمارستان شد، موجب تأسف و تألم فراوان گردید.
لازم است دستگاه‌های ذی‌ربط به‌فوریت به بررسی علل وقوع آتش‌سوزی و شناسایی مسببان احتمالی پرداخته و کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان محترم شهر رشت نیز با تحقیق و پیگیری ابعاد و جزئیات این سانحۀ ناگوار نسبت به ارائۀ گزارش دقیق و شفاف آن برای نمایندگان ملت اقدام کنند.
ضمن عرض تسلیت به مردم شریف استان گیلان و خانواده‌های مصیبت‌دیده و داغ‌دار، برای جان‌باختگان رحمت واسعه و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و اجر و همچنین برای مصدومین شفای عاجل از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.»
  • نویسنده :
  • منبع :