19 دی: مدیرکل تبلیغات اسلامی قم گفت: محرم امسال باید از ظرفیت تاکسی‌ها و اتوبوس‌های استان به‌عنوان حسینیه‌های سیار در تبیین مسائل فرهنگی و عزاداری امام حسین(ع) استفاده کنیم.
حجت الاسلام مرتضی شعبان زاده در وبینار گفتمان تبلیغی محرم ‌با موضوع مسئولیت پذیری اجتماعی و بحران جمعیت طی سخنانی اظهار داشت: در قم ۶ هزار دستگاه تاکسی و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس داریم که یک راننده تاکسی روزانه با ۵۰۰ تَن و راننده اتوبوس نیز با پنج هزار تَن در ارتباط است.
وی افزود: در طرح حسینیه سیار به‌فکر این هستیم که یک ساعت مانده به‌اذان ظهر و  یک ساعت به‌اذان مغرب از زبان مداحان، شاعران آیینی و ستایشگران جوان و کنشگران که نقشی در احیای امر به معروف و نهی از منکر دارند به‌بحث مباحث فرهنگی و دینی بپردازیم.
این مسئول ادامه داد: در این طرح از امکانات رسانه‌ای و صدا و سیما استفاده خواهیم کرد و رانندگان موظف هستند که در این ساعت‌ها رادیو خودرو را روشن کنند.
وی با تاکید بر اینکه رانندگان خودشان را خادمان امام حسین بدانند گفت: باید با تشکل‌های مردمی برنامه‌ریزی کنیم و با سازمان تاکسیرانی و اتوبوس رانی تعامل کنیم تا رانندگان سفیران  در تبیین و ابلاغ معارف شوند.
شعبان زاده ادامه داد: همچنین خودروهایشان را با یک پرچم کوچک به نام سید سالار شهیدان سیاه پوش کنند که این امر تاثیر بسیاری در تبلیغ احکام و مسائل دین اسلام و مباحث فرهنگی دارد.
وی بیان داشت: در کنار این خودروها می‌توانیم از خودروهای وانت بار نیز برای پخش مداحی، مسائل احکام و مباحث تربیتی و فرهنگی در مناطق مختلف سطح شهر استفاده کنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی قم به‌نقش زنان در ترویج مباحث فرهنگی و دینی پرداخت و گفت: برای  نهضت سیاه پوش کردن اماکن عمومی و سر درب منازل باید از ظرفیت بانوان استفاده کنیم تا با استفاده از چادرهای مشکلی بلااستفاده این کار صورت گیرد.
وی با اشاره به‌اقدام‌های فرهنگی و گروه‌های تبلیغی در سطح شهر گفت: در قم حداکثر ۱۰ درصد جمعیت با روحانیت در ارتباط هستند و ۹۰ درصد مردم جایی هستند که روحانیت در آنجا نیستند از این رو باید با استفاده از ظرفیت گروه‌های تبلیغی و تشکل‌های مردمی به‌ترویج امر به‌معروف و نهی از منکر بپردازیم‌.

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا