19 دی: سربازان گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم پس از ماه ها رصد اطلاعاتی، شبکه مرتبطین با فرقه «عرفان حلقه» را شناسایی و منهدم کردند.
در پی رسیدن گزارش‌های مردمی به ستاد خبری ۱۱۴ سازمان اطلاعات سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم، مبنی بر فعالیت مخفیانه فرقه «عرفان حلقه» در شهر مقدس قم و همچنین وصول شکایاتی مبنی بر سوء استفاده افراد این باند از برخی اعضای جذب شده، سربازان گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه پس از ماه‌ها رصد اطلاعاتی، ۹ نفر از اعضای اصلی و مرتبطینِ با خارج از کشور این فرقه را در قم و استان‌های البرز، تهران و اصفهان شناسایی کردند.
این افراد سپس با دستور دادستان محترم قم احضار و پس از تفهیم اتهام و صدور قرار بازداشت روانه زندان شدند.
فرقه عرفان حلقه و یا عرفان کیهانی با ادعای درمانگری در روز‌های کرونایی از نگرانی مردم سوء استفاده کرده و با تجویز‌های فرادرمانی، ضمن مداخله در امر درمان، هزینه‌های گزافی را برخانواده‌ها تحمیل می‌کند.
همچنین تشویق افراد به رفتار‌های خارج از عرف باعث ایجاد شکاف در خانواده و بعضا جدایی همسران و یا خارج شدن فرزندان از خانه و بروز مشکلات اخلاقی برای اعضای ناآگاه این فرقه شده است.
ادعای درمانگری روحی، فروش داروهایی تحت عنوان طب سنتی با قیمت های گزاف که بعضا باعث به تاخیر افتادن درمان کرونا یا دیگر بیماری ها شده است، بروز آسیب های جدی برای افراد مختلف را سبب شده که بعضا جبران آن امکان پذیر نیست.

  • نویسنده :
  • منبع :