با نزدیک شدن کشتی نفتکش فورچون ایران به ونزوئلا، طارق الایسامی وزیر جدید نفت این کشور شنبه شب در پیام توییتری نوشت: ممنون برادران.

الایسامی در صفحه توییتری خود نوشت: همکاری میان ایران و ونزوئلا در زمینه انرژی علاوه بر اینکه ما را به عنوان کشورهای عضو اوپک متحد می‌کند، مبتنی بر تبادل علمی و توسعه تولید صنعت هیدروکربن است. ممنون برادران! 

الایسامی در پیام دیگری نوشت: به نمایندگی از نیکلاس مادورو و همه شهروندان ونزوئلا به کشتی‌های جمهوری اسلامی ایران که قصد ورود به بنادر ما را دارند، سلام می‌گوییم و به آنها احترام می‌کنیم. این همکاری انرژی با هدف توسعه همه جانبه به نفع مردم ما است. 

قدردانی نیروهای مسلح ونزوئلا از ایران 

دریاسالار رمیجیو سبالوس فرمانده عملیات فرماندهی استراتژیک ونزوئلا نیز در صفحه توییتری خود نوشت: توجه، نیروهای مسلح ونزوئلا از همبستگی ایران با (ونزوئلا) به وسیله  نفتکش‌ها تشکر می‌کند.

سبالوس با اشاره به محافظت نیروی دریایی و هوایی ونزوئلا از کشتی‌های سوخت ایران نوشت: تشکر از دیپلماسی صلح به رهبری نیکلاس مادورو (رییس جمهوری ونزوئلا).

سبالوس افزود: مردم ونزوئلا، ما همچنان به جنگ با دشمنان میهن ادامه می‌دهیم و به لطف راهبردهای مادورو، ما پیروز خواهیم شد. می‌خواهیم همه تروریست‌ها را اسیر کنیم.

براساس اطلاعات منتشر شده در سایت مرکز داده‌های ترافیک دریایی (marinetraffic)، کشتی فورچون ایران هم اکنون در ساحل شمالی آمریکای جنوبی (NCSA) قرار دارد و به سوی ونزوئلا در حرکت است اما بندر مقصد مشخص نیست. 

براساس اطلاعات ارائه شده در این سایت، این نفتکش در  ۱۳ مارس (۲۳ اسفند سال ۹۷) بندر شهید رجایی ایران را به سوی آب‌های جنوب غربی ترک کرده است. 

کشتی نفتی فورچون ساخت سال ۲۰۰۴ بوده و عمر آن ۱۶ سال است و هم اکنون با پرچم جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند. 
 

  • نویسنده :
  • منبع : ایرنا