19 دی: وزیر ورزش گفت: نامه اخیر فیفا درباره حضور زنان در ورزشگاه الزام نداشت، بلکه پیرو پیگیری‌های قبلی است.
سید حمید سجادی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره الزام فیفا برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: در نامه الزامی نبود بلکه پیشنهاده که پیرو پیگیری‌های قبلی است و ما مشکلی درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها نداشتیم.
وی افزود: در مشهد هم قرار نبود تماشاچی داشته باشیم و شرایط طوری شد که از نظر زیرساخت فراهم نبود اما از جامعه زنان عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم در مشهد میزبان زنان در ورزشگاه باشیم.
وزیر ورزش در ادامه درباره پرونده ویلموتس گفت: ما وظیفه نظارتی که در قانون آمده است را دنبال می‌کنیم و در برنامه صف اول از شبکه سراسری خبر درباره پرونده ویلموتس و ابعاد آن را  تشریح کردم. در این داستان بحث پیش پرداخت و بعد از آن ضمانتی که اتفاق افتاد و کمکی که از یکی از شرکت‌ها  در بحث ضمانت از آن شرکت گرفتند، آن شرکت ۲۵ میلیارد تومان به صورت ریالی بابت آن ۲ میلیون یورو که حتی فدراسیون پرداخت کرده مطرح شد اما چون ضمانت آن پرداخت ساختمان فدراسیون بود در نهایت شش دانگ آن فدراسیون  به نام شرکت شده است.
وی ادامه داد:  در مورد سه دانگ از ساختمان پرسپولیس هم همین موضوع اتفاق افتاده است چون ساختمان پرسپولیس هم به نام فدراسیون فوتبال است و به همین خاطر آن ضمانت پیش پرداخت و رای سه میلیارد سیصد یورویی و اخیرا فدراسیون فوتبال اعلام کرد که منتظر دیرکرد ۲ تا ۵ درصدی برای پرداخت هستند و همه اینها عبرتی برای قراردادها و بصیرتی برای آینده است.
وزیر ورزش اظهار داشت: پیگیری لازم در این زمنیه در حال انجام است و در مورد مطالبه‌ای که مردم از ما دارند در حال همفکری هستیم.
سجادی افزود: پیگیر هستیم تا شرایط پرداخت چگونه خواهد بود و نتایج پیگیری‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

  • نویسنده :
  • منبع :