19 دی: فرمانده انتظامی استان قم گفت: جایگاه استان قم از نظر فراوانی وقوع تصادفات، رتبه دهم و بر اساس نرخ وقوع، رتبه سوم کشور است.
سردار محمدرضا میرحیدری در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قم که با موضوع کنترل و کاهش تصادفات در دادگستری کل استان برگزار شد، با بیان اینکه تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری طی پنج‌ماهه نخست امسال رشد داشته است،گفت: ۲۱ هزار و ۷۷۵ مورد طی پنج‌ماهه سال قبل تصادف رخ داده، درحالی‌که طی سال جاری این عدد به ۲۵ هزار و ۴۸۵ مورد رسیده است و ۱۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
فرمانده انتظامی استان قم افزود: بر اساس نرخ کشور، از میانگین صد هزار نفر، هزار و ۹۳ مورد تصادف وجود داشته، اما در استان قم هزار و ۹۷۲ مورد بوده است.
سردار میرحیدری فعال بودن دوربین‌ها را ضروری دانست و اضافه کرد: دوربین‌ها با حرکات مجرمانه خودرو‌های شوتی از رده خارج می‌شوند که در این زمینه باید شدت برخورد افزایش یابد؛ یکی از اهداف ما این است که نوع برخورد با این افراد به دلیل حرکت‌های خطرآفرین و اعمال مجرمانه تشدید شود.
فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: در ارتباط با فراوانی وقوع تصادفات، جایگاه استان بر اساس فراوانی رتبه دهم و بر اساس نرخ وقوع، رتبه سوم کشور بوده، همچنین تراکم وقوع تصادفات در کل کشور ۵/۵، اما در قم ۱/۲۱ دهم بوده است.
سردار میرحیدری با اشاره به اهمیت روشنایی درون و برون‌شهری تصریح کرد: گاهی در کثرت تردد برق معابر یا جاده‌های برون‌شهری قطع می‌شود که این موضوع موجب افزایش تصادفات است.
فرمانده انتظامی استان قم گفت: در جاده گرمسار زمانی که طوفان شن و ماسه حرکت می‌کند، وضعیت نگران‌کننده می‌شود که نیازمند انجام اقدامات لازم و تأمین اعتبار است.

  • نویسنده :
  • منبع :