خبر اول
یادداشت و مقالات
آقا محسن در فکر عملیات «فریب» است! چهارشنبه 11 تیر 1399
آقا محسن در فکر عملیات «فریب» است!

آقا محسن در فکر عملیات «فریب» است!

19 دی: دکتر محسن رضایی ذیل توضیح درباره موضوعی که اساساً ارتباطی هم به دولت نداشته، کابینه را مورد انتقاد قرار داده و مدعی شده که اندیشه‌های غرب‌زده در دولت‌های گذشته و فعلی، آسیب‌هایی به فرهنگ و اقتصاد کشور وارد ساخته‌اند. او در ادامه و برای توجیه مشکلات فعلی کشور مدعی شده که دولت روحانی با ناکارآمدی و با بدترین تدابیر، کشور را اداره می‌کند.

انقلابی‌گری این نیست سه شنبه 10 تیر 1399
انقلابی‌گری این نیست

انقلابی‌گری این نیست

هیچ مسئولی و هیچ دستگاهی از دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی نمی‌تواند خود را از قصور یا تقصیری که موجب پیدایش وضعیت موجود شده است، مبرا بداند و خود را کنار بکشد و استثنا کند. مردم، چنین تفکیکی را قبول ندارند و اینکه یک قوه از سه قوه یا یک دستگاه و یک فرد از مجموعه دولت و حاکمیت، خود را بی‌تقصیر بداند را برنمی‌تابند. نباید به کشور فقط از دریچه نواقص نگاه کرد، خوب و بد را باید کنار همدیگر دید و این واقعیت را باید پذیرفت که تمام افراد مسئول و تمام دستگاه‌ها در قوت‌ها و ضعف‌ها سهیمند. این واقعیت، این جناح و آن جناح نمی‌شناسد و اصلاح‌طلب و اصولگرا هردو زیر سؤالند. هرکس غیر از این بگوید، مردم از او نمی‌پذیرند.

همه زندگی ناطق نوری را می شود در 24 ساعت حسابرسی کرد شنبه 7 تیر 1399
همه زندگی ناطق نوری را می شود در 24 ساعت حسابرسی کرد

همه زندگی ناطق نوری را می شود در 24 ساعت حسابرسی کرد

19 دی: این روزها در کمال تاسف شاهد آنیم که افراد و گروه‌هایی خاص گاه و بی‌گاه و به بهانه‌های واهی به یاران راستین امام حمله کرده و می‌کوشند به هر ترفند، به آنان و حیثیت‌شان آسیب وارد کنند.

بهشتی های مظلوم را دریابید شنبه 7 تیر 1399
بهشتی های مظلوم را دریابید

بهشتی های مظلوم را دریابید

می شود خیلی راحت انسان های شریف ، پاک و شخصیت های اصیل و انقلابی را در اثر القائات دشمنان یا توسط افراد نادان و حتی آدم متدین ساده اندیش و ظاهر نگر به مسلخ تخریب و ترور کشاند و از صحنه خارج کرد.

معنای کرامت و نشانه‌های انسان کریم سه شنبه 3 تیر 1399
معنای کرامت و نشانه‌های انسان کریم

معنای کرامت و نشانه‌های انسان کریم

19 دی: یکی از اساتید حوزه علمیه قم با بیان اینکه اهل بیت(ع) منبع کرامت هستند، گفت: کرامت به معنای عظمت، بزرگی بزرگواری، با عزت و شرافت است.

قاضی منصوری خودکشی نکرده، باید قاتل را پیدا کرد یکشنبه 1 تیر 1399
قاضی منصوری خودکشی نکرده، باید قاتل را پیدا کرد

قاضی منصوری خودکشی نکرده، باید قاتل را پیدا کرد

مرگ مشکوک قاضی منصوری در رومانی، در عین حال که خود از پیچیدگی برخوردار است، یک هشدار مفید و بیدارگر برای مجموعه‌ حاکمیت به‌ویژه دستگاه قضائی کشور ماست.

چمران؛ شخصیتی علمی و انقلابی شنبه 31 خرداد 1399
چمران؛ شخصیتی علمی و انقلابی

چمران؛ شخصیتی علمی و انقلابی

انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از نمایندگان مجلس یکشنبه 25 خرداد 1399
انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از نمایندگان مجلس

انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از نمایندگان مجلس

یک نماینده مجلس آرزو می‌کند ترامپ بازهم رئیس‌جمهور آمریکا شود تا تحریم‌ها را علیه ایران ادامه بدهد و بیشتر کند، چون تحریم‌ها باعث شکوفائی و خلاقیت در کشور می‌شوند. یک نماینده دیگر پیشنهاد می‌دهد یکی از خیابان‌های تهران را به نام جورج فلوید، سیاه‌پوست کشته شده آمریکائی که مرگ او به دست پلیس سفیدپوست موجب به راه افتادن تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا شده نام‌گذاری کنیم.

پیش‌بینی زیباکلام از رویارویی مجلس یازدهم با دولت شنبه 10 خرداد 1399
پیش‌بینی زیباکلام از رویارویی مجلس یازدهم با دولت

پیش‌بینی زیباکلام از رویارویی مجلس یازدهم با دولت

«کار حقیقی مجلس یازدهم بعد از فروکش‌کردن موج حملات‌شان به دولت شروع خواهد شد؛ چراکه عمر دولت یازدهم رو به پایان است و از نیمه دوم سال آینده یعنی از چند ماه دیگر انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ پیش خواهد آمد و تندرو‌ها در واقع وارد مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰ خواهند شد.»

لاریجانی رفت اما ... جمعه 2 خرداد 1399
لاریجانی رفت اما ...

لاریجانی رفت اما ...

دوازده سال پیش بود که نخستین بار آقای لاریجانی به قصد کاندیدا شدن نمایندگی مجلس از قم، به این شهر آمد. پیش از آن، در صدا و سیما، دو سه باری در جلساتی با مرحوم آیینه وند و مرحوم سید جعفر شهیدی برای چند فیلم سینمایی خدمت ایشان رسیده بودم. بعد از آن هم بی ارتباط نبودیم.

چرا دور، دورِ مداحان شده؟ یکشنبه 28 اردیبهشت 1399
چرا دور، دورِ مداحان شده؟

چرا دور، دورِ مداحان شده؟

مداح دیگر مسایل فلسفی و ردیه علیه مدرنیته را با نوای روضه‌خوانی به خورد مخاطبان قرار می‌دهد. پیشتر نیز برای اولین بار در انتخابات لیست دادند و بطور آشکاری وارد میدان سیاست شدند. خلاصه در عرصه دین و مذهب، دور، دورِ مداحان است. پرسشی که می‌تواند مطرح شود این است که چه عاملی موجب چنین تحولی شده است؟

بگومگوی توییتری اصولگرایان ادامه دارد! شنبه 27 اردیبهشت 1399
بگومگوی توییتری اصولگرایان ادامه دارد!

بگومگوی توییتری اصولگرایان ادامه دارد!

بگومگویی که از چند روز پیش بر سر یک دعوت در باب انتخاب رئیس آتی مجلس بین اصولگرایان و به طور خاص بین حامیان قالیباف و مخالفانش در توییتر آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد. ماجرا بر سر یک جلسه بین نامزد‌های انتخابات ریاست مجلس بود در حالی که حامیان قالیباف مدعی بودند که شهردار سابق به این گعده دعوت نشده و ائتلافی با هدف نه به قالیباف شکل گرفته است.

«من، آیت‌الله نیستم»؛ 10 نکته به بهانۀ تذکری به صدا و سیما پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399
«من، آیت‌الله نیستم»؛ 10 نکته به بهانۀ تذکری به صدا و سیما

«من، آیت‌الله نیستم»؛ 10 نکته به بهانۀ تذکری به صدا و سیما

یکی ازخبرهای قابل توجه در روزهای اخیر نامۀ انتقادی حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی به مدیر کل صدا و سیمای اُستان است که در آن، به کار گیری عنوان «آیت ‌الله» برای خود در زیرنویس برنامه ای را مایۀ تعجب دانسته و نوشته است: «مؤکداً می خواهم از این واژۀ بزرگ که بنده لایق آن نیستم، استفاده نشود. این تعارف نیست. حقیقت است و حتماً رعایت شود.»

کسی نپرسید چه نسبتی میان یک بیماری با ظهور امام زمان وجود دارد؟ شنبه 30 فروردین 1399
کسی نپرسید چه نسبتی میان یک بیماری با ظهور امام زمان وجود دارد؟

کسی نپرسید چه نسبتی میان یک بیماری با ظهور امام زمان وجود دارد؟


متأسفانه کرونا از همان اولین روزهای ظهور، گرفتار اظهارنظرهای سیاسی شد. بعد، نوبت به اظهارنظر دینی رسید. بعد از رجال دین، جامعه‌شناسان وارد صحنه شدند. فلاسفه هم نوبت گرفتند و با دستپاچگی به صحنه آمدند. اقتصاددان‌ها هم سر رسیدند و بعد از آنها پیشگوها در صف قرار گرفتند.

نه فاصله اجتماعی  نه هوشمند یکشنبه 24 فروردین 1399
نه فاصله اجتماعی نه هوشمند

نه فاصله اجتماعی نه هوشمند

وضعیت امروز اگر ادامه یابد خطر دوباره گسترش کرنا قطعا در مقابل شهروندان قم خواهد بود

غول کرونا از پشت میز شکست نمی‌خورد چهارشنبه 20 فروردین 1399
غول کرونا از پشت میز شکست نمی‌خورد

غول کرونا از پشت میز شکست نمی‌خورد

باید به برخی مسئولان گفت که قرنطینه خانگی و اداره‌ای موضوعی است که برای مردم توصیه می‌شود اما برای مسئولان اتفاقا در صحنه بودن و حضور در سطح شهر و محلات مختلف این روزها از واجبات است

آقای استاندار؛ مردم وعده‌ها را فراموش نمی‌کنند جمعه 15 فروردین 1399
آقای استاندار؛ مردم وعده‌ها را فراموش نمی‌کنند

آقای استاندار؛ مردم وعده‌ها را فراموش نمی‌کنند

تقریبا به هر داروخانه در شهر قم که مراجعه کنید٬ جمله «ماسک موجود نیست» را خواهید دید

پای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی می‌لنگد! دوشنبه 11 فروردین 1399
پای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی می‌لنگد!

پای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی می‌لنگد!

مردم همچنان در صف‌های طولانی نانوایی‌ها می‌ایستند درحالیکه بیشترشان ماسک و دستکش نداشته و امکان تامین آن را هم ندارند. شهروندان با تراکم زیاد از میوه‌فروشی‌ها و سوپرمارکتی‌های خرید می‌کنند درحالیکه فروشگاه‌های اینترنتی می‌گویند به دلیل افزایش سفارش‌ها امکان سرویس‌دهی اینترنتی ندارند

کرونا اصلا بازی سیاسی نیست جمعه 8 فروردین 1399
کرونا اصلا بازی سیاسی نیست

کرونا اصلا بازی سیاسی نیست

سخنگوی دولت در یادداشتی به برخی هجمه‌های تازه علیه دولت پاسخ داد و نوشت: نگاه سیاست‌زده‌ای که اعلام کرونا را اقدامی برای کاهش مشارکت در انتخابات تفسیر کرد و آن را به سیاست داخلی پیوند زد، به وجه دیگری بحران کرونا را به سیاست خارجی پیوند می‌زند و بدون هرگونه شواهدی، باز هم بر بی‌اعتمادی و تضعیف تلاش‌های ملی دولت و ملت برای مقابله با کرونا می‌افزاید.

مسیح مهاجری: مهاجمان به حرم دست‌پرورده‌ خودمانند چهارشنبه 28 اسفند 1398
مسیح مهاجری: مهاجمان به حرم دست‌پرورده‌ خودمانند

مسیح مهاجری: مهاجمان به حرم دست‌پرورده‌ خودمانند

«هجوم عده ای مقدس نما به درهای بسته حرم ها در مشهد و قم، ذهن ها را متوجه حدیث سوزناک منقول از پیامبراکرم کرد که فرمود: قصم ظهری رجلان؛ عالم متهتک و جاهل متنسک».