سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کتابي که نيامده تمام شد

پنجمين جلد از کتاب «خاطره‌ها» حاوي خاطره‌هاي آيت‌الله ري‌شهري که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي آن را منتشر کرده پيش از رسيدن به نمايشگاه کتاب پيش فروش شده و تمام شد.

 

پنجمين جلد از خاطرات آيت‌الله محمدي ري‌شهري که در برگيرنده دو دهه سرپرستي حج وي است، در بيست و هشتمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران از امروز عرضه مي‌شود.

اين در حالي است که پيش فروش اين کتاب که از روز اول نمايشگاه شروع شده بود با توجه به محتواي خاطرات ايشان در جلد 5 و پرداختن به نوع روابط سه رئيس جمهور گذشته کشورمان (هاشمي رفسنجاني، خاتمي و احمدي‌نژاد) در ارتباط با آل سعود باعث گرديد تا تمام چاپ اول آن پيش فروش گردد.

اين کتاب در برگيرنده ابعاد مختلف برگزاري مراسم حج در زمان سرپرستي آيت‌الله ري شهري از سال 1370 تا 1388 است، حاوي نکات بسيار حساس، جالب و خواندني براي علاقه‌مندان است. پيش از اين 4 جلد از خاطرات وي که شامل حوادث مهم و سرنوشت ساز دوران جمهوري اسلامي همچون: کودتاي پايگاه نوژه، توطئه قطب‌زاده، سلب صلاحيت مرجعيت از آقاي شريعتمداري، جريان مهدي هاشمي، تاسيس وزارت اطلاعات، مقابله با شبکه‌هاي جاسوسي و تروريستي و تاسيس دادگاه ويژه روحانيت، ماجراهاي برکناري آقاي منتظري از قائم مقامي و ... است، چاپ گرديده است.

بررسي ديدگاه‌ها، گفتارها و رفتارهاي شخصيت‌هاي تراز اول کشور در سفر به عربستان و ملاقات مقامات سعودي و برگزاري مناسک حج در طول اين سال‌ها براي نخستين بار در جلد پنجم خاطرات وي آمده که مقايسه آن با شرايط کنوني روابط ايران و عربستان و تعليق سفرهاي عمره بر حساسيت‌ها و جذابيت‌هاي اين اثر مي‌افزايد.

علاقه‌مندان براي تهيه اين کتاب با تخفيف ويژه در بيست و هشتمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران مي‌توانند به غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامي واقع در مصلي، شبستان، راهروي12، غرفه 1، روبروي محراب مراجعه کنند.

 

منبع: فارس

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٢-١٣٩۴, ١٩:۵٩

   

پر مبحث ترین ها