سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد محتشمی از جواد حق‌شناس: عنوان «جبهه اصلاح‌طلبان» را جعل کرده‌اند

وی ادامه داد: در پی جعل و استفاده از عنوان جبهه اصلاح طلبان توسط چند گروه اندک استانی، هیئت رئیسه جبهه اصلاح طلبان تصمیم بر برگزاری مجمع فوق‌العاده عمومی اصلاح طلبان کرده است تا در خصوص بررسی نحوه برخورد با جاعلین عنوان "جبهه اصلاح طلبان" تصمیم گیری کند.

سخنگوی جبهه اصلاح طلبان در واکنش به سخنان حق شناس مبنی بر ثبت جبهه اصلاح طلبان در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و برگزاری انتخابات هئیت رئیسه این جبهه گفت: جلسه فوق‌العاده جبهه اصلاح طلبان برای بررسی نحوه برخورد با جاعلین عنوان برگزار می‌شود.

مجید محتشمی در گفت‌وگو با تسنیم، در واکنش به سخنان محمد جواد حق شناس مبنی بر ثبت جبهه اصلاح طلبان در کمیسیون ماده 10 احزاب و برگزاری انتخابات هئیت رئیسه این جبهه اظهار داشت: جلسه فوق‌العاده جبهه اصلاح طلبان فردا رأس ساعت 17 بعداز ظهر در دفتر حزب آزادی تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: در پی جعل و استفاده از عنوان جبهه اصلاح طلبان توسط چند گروه اندک استانی، هیئت رئیسه جبهه اصلاح طلبان تصمیم بر برگزاری مجمع فوق‌العاده عمومی اصلاح طلبان کرده است تا در خصوص بررسی نحوه برخورد با جاعلین عنوان "جبهه اصلاح طلبان" تصمیم گیری کند.

محتشمی خاطرنشان کرد: علی فائزی رئیس جبهه اصلاح‌طلبان و بنده سخنگوی جبهه هستیم.

چندی پیش محمدجواد حق شناس عضو هیئت رئیسه جبهه اصلاح طلبان ایران در گفت‌وگو با تسنیم، درباره ایجاد 2 شاخه در جبهه اصلاح طلبان گفته بود که ماجرا از اینجا آغاز شد که اوایل سال جاری آقای کواکبیان رئیس جبهه اصلاح طلبان همزمان عضویت در 2 جبهه اصلاح طلبان و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را به‌عهده داشت و قواعد شورای هماهنگی اجازه نمی‌داد که یک نفر همزمان عضویت 2 جبهه را به‌عهده داشته باشد.

وی ادامه داد: نهایتاً در اوایل تابستان آقای کواکبیان از جبهه اصلاح طلبان ایران انصراف داد و ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را به‌عهده گرفت. از آن زمان به بعد بحثی درون جبهه اصلاح طلبان آغاز شد مبنی بر اینکه بعد از خروج آقای کواکبیان وضعیت فعالیت‌های سیاسی درون جبهه اصلاح طلبان را با هماهنگی بیشتر پیش ببریم.

 

حق‌شناس ادامه داد: به‌دلیل اینکه در آن زمان آقای کواکبیان نامزد ریاست جمهوری بود، اعضای جبهه از تعیین عنوان "ریاست دوره‌ای جبهه اصلاح طلبان" صرف نظر کردند تا به موقعیت وی لطمه‌ای نخورد؛ بنابراین آقای کواکبیان به‌عنوان رئیس جبهه اصلاح طلبان انتخاب شد و بنده به‌عنوان نایب‌رئیس اول، آقای فایضی به‌عنوان نایب‌رئیس دوم، آقای مجید محتشمی به‌عنوان سخنگو و آقای بهمن‌زاده به‌عنوان دبیر شورای سرپرستی یا هیئت رئیسه جبهه اصلاح طلبان انتخاب شدند.

این عضو حزب اعتماد ملی افزود: پس از انصراف آقای کواکبیان از شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان و انتقال به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ما باید در جبهه تصمیم جدی می‌گرفتیم؛ این تصمیم به این شکل بود که اعضا مجدداً براساس اساسنامه قبلی انتخابات برگزار می‌کردند تا رئیس جدید جبهه انتخاب می‌شد و اگر لازم بود رئیس از میان هیئت رئیسه انتخاب می‌شد یا اینکه اساسنامه جدیدی تنظیم می‌شد که براساس آن، امکان انتخاب هیئت مدیره و خط‌مشی جدید جبهه اصلاح طلبان ایران پیگیری می‌شد.

حق شناس گفت: رئیس جدید جبهه اصلاح طلبان در چارچوبی که عنوان کردم، انتخاب نشد و ما شاهد فرآیندی بودیم که مجموعه‌ای از دوستان جبهه اصلاح طلبان براساس روال گذشته هیئت رئیسه‌ای را انتخاب کردند و در آن مقطع اعلام شد که فرضاً بنده رئیس مجموعه هستم و تعدادی از دوستان آن مجموعه با فرآیندی بحث انتخاب آقای فایضی را به‌عنوان رئیس جدید جبهه اصلاح طلبان ایران مطرح کردند؛ ولی این موضوع با تغییر اساسنامه انجام شد؛ البته تغییر اساسنامه جدید در جلسات عمومی شورا مطرح نشده بود.

 

وی افزود: نهایتاً ما جلسات بعدی را با حضور اعضای هیئت رئیسه جدید برگزار کردیم و به این جمع‌بندی رسیدیم که با حضور اعضای اولیه (4 نفر) در مورد اساسنامه صحبت کنیم تا اساسنامه جدید با چارچوب خود شکل بگیرد و براساس آن انتخاب هیئت رئیسه انجام شود.

حق‌شناس یادآور شد: فعالیت جبهه اصلاح طلبان از سال 1378 آغاز شده است و در سال 1390 مقطع دوم فعالیت خود را آغاز کرد، ما امیدواریم بتوانیم فصل سوم فعالیت خود را بعد از همراهی و همدلی‌ها با حرکت قانونمند و براساس معیارهای قانون احزاب و قواعد اصلاح طلبی برداریم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا آقای محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح طلبان است، افزود: همان‌طور که گفتم جبهه براساس قاعده قبلی شکل گرفته بود و ما فعالیت‌های دوشاخه‌ای را در 5 تا 6 ماه داشته‌ایم که یک شاخه این‌گونه تصمیم گرفت که رئیس جدید و سخنگو انتخاب کنند که این شاخه همان بود که بنده را به‌عنوان رئیس جبهه اصلاح طلبان معرفی کرده بود. یک شاخه دیگر در این چارچوب شکل گرفت که آقای فایضی به‌عنوان رئیس و آقای محتشمی به‌عنوان سخنگو انتخاب شود و این دو شاخه با اصل اتفاقات گذشته فاصله‌هایی داشت.

این عضو هیئت رئیسه جبهه اصلاح طلبان ایران ادامه داد: در تلاش هستیم که قاعده جدیدتری را با مجموعه احزابی که همراهی بیشتری دارند، در جبهه اصلاح طلبان جمع کنیم. ممکن است احزاب دیگری به جبهه اصلاح طلبان افزوده شوند؛ لذا ما اسامی آنها را اعلام خواهیم کرد و اساسنامه‌ای که مورد قبول جبهه اصلاح طلبان ایران باشد، تدوین می‌کنیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٠-١٣٩٣, ٢٢:۴۶

   

پر مبحث ترین ها