سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: دستگاه قضایی سالم ، جامعه سالم به همراه دارد

بروز شده : ۶-١٠-١٣٩٣, ٢٣:۵٩    نسخه چاپی    
قوه قضاییه برای جامعه اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است و به همین دلیل باید در این زمینه برنامه ریزی عمیق فرهنگی صورت گیرد.

آیت الله 'ناصر مکارم شیرازی' از مراجع تقلید گفت: اگر دستگاه قضایی صالح و سالم باشد جامعه نیز سالم است و اگر آلوده باشد جامعه را نیز آلوده خواهد کرد.

 

به گزارش ایرنا، وی عصر شنبه در دیدار معاون فرهنگی رییس قوه قضاییه در قم ، با بیان اینکه برخی رفتارها برای قضات خطرناک و شائبه انگیز است، افزود: قضات نباید به برخی مهمانی های سوال برانگیز و یا بازار خرید بروند چرا که ممکن است افراد سودجو از حضور آنان سوء استفاده کنند.


وی دستگاه قضایی را دستگاه حساس نظام دانست و ادامه داد: امروز همگان در سراسر کشور و دنیا چشم به نظام اسلامی دوخته اند و همه ارکان آن باید مراقب باشند تا روزنه های فساد اخلاقی بسته شده و مشکلی بروز نکند.

 
آیت الله مکارم شیرازی گفت: قوه قضاییه برای جامعه اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است و به همین دلیل باید در این زمینه برنامه ریزی عمیق فرهنگی صورت گیرد.

 
وی در ادامه بر توجه به مفاهیم قرآنی در برنامه ریزی فرهنگی برای دستگاه قضایی وکارکنان آن تاکید کرد و ادامه داد: سطح آموزش ها باید متناسب با تحصیلات کارکنان و قضات این دستگاه باشد.


وی با بیان اینکه ایجاد معاونت فرهنگی در قوه قضاییه نشان از توجه این نهاد به امور فرهنگی دارد، افزود: آیات قرآن کریم، معارف نهج البلاغه و روایات مرتبط با امر قضا جمع آوری شده و در اختیار قضات قرار گیرد و در این خصوص آزمونی در میان قضات برگزار شود.


آیت الله مکارم شیرازی همچنین خواستار برنامه ریزی فرهنگی برای سازمان های تابعه و دستگاه های مرتبط با قوه قضاییه شد و ادامه داد: قوه قضاییه باید مبدا تحول اخلاقی باشد و همه کارکنان آن تعهد کاری را در اولویت خود قرار دهند.


وی چاپ نشریه و توزیع آن میان کارکنان و قضات را اقدامی موثر فرهنگی در دستگاه قضایی ذکر کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٠-١٣٩٣, ٢٣:۵٩

   

پر مبحث ترین ها