سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله صافی: نوروز امسال نوروز فاطمی باشد

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٣, ١٧:٢٨    نسخه چاپی    
آیت‌الله صافی‌گلپایگانی تصریح کرد: در برنامه‌ها باید از وجود علما و روحانیت آگاه که به مسائل و مبانی اسلام آگاهی کامل دارند استفاده شود و از نشر مطالب ضعیف و سست که موجب رنجش خاطر مردم با ایمان می‌شود جلوگیری شود.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: تعظیم شعائر دینی به معنای واقعی کلمه از اهداف اولیه صدا و سیما است که باید در همه برنامه‌ها ملاحظه شود.

 

 این مرجع تقلید در دیدار رئیس رسانه ملی ضمن اشاره به مسئولیت بزرگ صدا و سیما تصریح کرد: صدا و سیما یکی از نهادهای مهمّ مملکتی است که با نهادهای دیگر کاملاً تفاوت دارد.

وی ادامه داد: مسئولیت بسیار بزرگ و سنگینی بر دوش شما نهاده شده است که مهم‌ترین آنها هدایت و ارشاد مردم می‌باشد. صدا و سیما یک مدرسه بزرگ علمی و فکری می‌باشد که با افکار و اعتقادات مردم در ارتباط مستقیم است، لذا باید مدرّسین این مدرسه، انسان‌های آگاه، متعهّد و عالم باشند.

این مرجع تقلید معرّفی معارف والای اهل بیت علیهم السلام را از وظایف اصلی صدا و سیما دانست و افزود: اگر امروز دشمنان اسلام بخصوص گروه خطرناک و تروریستی داعش، چهره رحمانی اسلام را خشن معرّفی می‌کنند باید ما در مقابل، بتوانیم حقیقت اسلام و معارف نورانی قرآن را به دنیا ارائه دهیم.

وی گفت: وظیفه بزرگ شما، تبلیغ مبانی بلند تشیّع و معارف والای اهل بیت علیهم السلام است. تعظیم شعائر دینی به معنای واقعی کلمه از اهداف اولیه صدا و سیما است که باید در همه برنامه‌ها ملاحظه شود.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی تصریح کرد: در برنامه‌ها باید از وجود علما و روحانیت آگاه که به مسائل و مبانی اسلام آگاهی کامل دارند استفاده شود و از نشر مطالب ضعیف و سست که موجب رنجش خاطر مردم با ایمان می‌شود جلوگیری شود.

این مرجع تقلید توجه به مسأله حجاب و عفاف در برنامه‌های مختلف صدا و سیما را لازم دانست و بیان کرد: سعی کنید در تمام فیلم‌ها و برنامه‌ها، عفاف و حجاب و پوشش اسلامی مراعات شود و از نشان دادن صحنه‌هائی که مخالف با عفاف و حجاب است جلوگیری شود.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود با توجه به اینکه سال جدید با ایام فاطمیه تقارن دارد، اظهار کرد: خیلی مواظب باشید که احترام ایام فاطمیه نگهداری شود و در برنامه‌های خود حرمت این ایّام مقدس حفظ شود و نوروز امسال نوروز فاطمی باشد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله صافی در پایان این دیدار با مسألت توفیق برای رئیس رسانه ملی تصریح کرد: سعی کنید حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف از شما راضی باشد و وجود مبارک ایشان مسرور و خرسند شوند. البته ما با توجه به اینکه شما از خانواده روحانیت هستید توقع و انتظار بیشتری هم داریم که همه شئون اسلامی در این سازمان بزرگ رعایت شود و از این فرصت پیش آمده، به بهترین وجه ممکن استفاده کنید و نواقصی را که وجود داشته برطرف کنید. ما هم برای شما دعا می‌کنیم که در این کار مهمّ موفق باشید.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٣, ١٧:٢٨

   

پر مبحث ترین ها