سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ممنوعیت ورود چای اسانس‌دار به کشور

15 هزار تن چای خشکی که چایکاران ما به طور میانگین تولید می کنند، با اختلاط چای داخلی با چای خارجی به راحتی 5000 تن آن قابل فروش خواهد شد.

رییس سازمان چای کشور گفت: تبلیغ چای صد درصد خارجی ممنوع است.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا در گیلان، محمدولی روزبهان در نشست بررسی مسائل استان بویژه چای که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، گفت: وضعیت چای خوب نیست.

 

وی با بیان اینکه ذائقه مصرف کنندگان تغییر کرده است، اضافه کرد: امسال یکی از اقدامات خوبی که از سوی دولت در حمایت از چایکاران انجام شد، پرداخت به موقع بهای برگ سبز بود و این امر توجه دولت به چایکاران را نشان می دهد.

 

روزبهان با اشاره به اینکه بیشتر منافع چای در بخش صادرات است، ادامه داد: واردات چای باید با تولید پیوند بخورد.

 

وی با تاکید بر اختلاط چای داخلی با چای خارجی تصریح کرد: خوشبختانه تبلیغ چای صد درصد خارجی از صداوسیما حذف شده و این امر قابل تقدیر است.

 

روزبهان گفت: 15 هزار تن چای خشکی که چایکاران ما به طور میانگین تولید می کنند، با اختلاط چای داخلی با چای خارجی به راحتی 5000 تن آن قابل فروش خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه با پیوند تولید چای و واردات چای شرایط بهتر برای چای داخلی رقم خواهد خورد، توزیع چای سنواتی را در کشور ممنوع دانست و گفت: چای سنواتی یا باید کمپوست شود و با به خارج از کشور صادر شود.

 

وی خواستار ممنوعیت ورود چای اسانس دار به کشور شد و با بیان اینکه چایکار با رسیدگی به یک هکتار باغ چای به طور میانگین 300 هزار تومان درآمد کسب می کند، خاطرنشان کرد: چنین درآمدی نشان می دهد که تولید چای از کم سودترین محصولات کشاورزی کشور است و برای حفظ آن باید چایکاران مورد حمایت جدی تری واقع شوند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١١-١٣٩٣, ١١:۴۴

   

پر مبحث ترین ها