سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجلس تصویب کرد

آستان‌ های مقدس و قرارگاه‌های سازندگی باید مالیات بدهند

بروز شده : ٣-١٢-١٣٩٣, ١٧:٢٠    نسخه چاپی    
نمایندگان‌ مجلس شورای اسلامی آستان‌های مقدس و قرارگاه‌های سازندگی را مکلف کردند که ضمن ارائه اظهارنامه‌ مالیاتی در سال آینده، مالیات را بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم پرداخت کنند.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت صبح روز شنبه و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه 94 در بخش درآمدی بند الحاقی دو تبصره 9 را به تصویب رساندند.

به نوشته ایسنا، بر اساس این مصوبه، آستان‌های مقدس و قرارگاه‌های سازندگی مکلفند در سال 1394 اظهارنامه مالیاتی و حساب سود و زیان درآمدهای سال 1393 مرتبط با سهام خود در شرکت‌ها و مؤسسات با فعالیت‌های اقتصادی نظیر صنعتی، معدنی، تجاری و خدماتی را تسلیم ادارات مالیات کرده و مالیات آن را براساس قانون مالیات‌های مستقیم پرداخت نمایند.

همچنین منابع درآمدهای مالیاتی شرکت‌های تابعه آستان قدس رضوی موضوع این بند در قالب قوانین بودجه سالانه به صورت جمعی – خرجی در اختیار این آستان قرار می‌گیرد.

آستان قدس رضوی (مجموعه مدیریت حرم امام رضا در مشهد) و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء متعلق به سپاه پاسداران از نظر فعالیت های اقتصادی، بزرگترین و مشهورترین به شمار می آیند.

براساس این قانون، نه تنها آستان قدس رضوی (مجموعه مدیریت حرم امام رضا در مشهد) بلکه دیگر حرم های مقدس در کشور از جمله حضرت حضرت عبدالعظیم حسنی در شهر ری، حضرت معصومه در قم و حرم حضرت احمد بن موسی در شیراز نیز مشمول این قانون می شوند.

مجموعه های مدیریتی این حرم ها دارای بخش های اقتصادی شامل واحدهای بازرگانی و صنعتی هستند که فعالیت های مختلف اقتصادی انجام می دهند. تاکنون این مراکز از پرداخت مالیات معاف بودند.

به گفته مقامات مسؤول، 40 درصد از اقتصاد ایران به صورت قانونی مالیات نمی دهد.

به گزارش عصرایران، این قانون همچنین بر پرداخت مالیات مستقیم از سوی قرارگاه های سازندگی (واحدهای اقتصادی نیروهای مسلح) نیز تاکید دارد.
هم اکنون سپاه پاسداران، ارتش و نیروی انتظامی با راه اندازی قرارگاه های سازندگی، فعالیت های اقتصادی را در زمینه های مختلف دنبال می کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٢-١٣٩٣, ١٧:٢٠

   

پر مبحث ترین ها