سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اجاره یک خانه در تهران، شبی ۵۰ میلیون

یکی دیگر از اجاره‌دهندگان در پاسخ به این سوال، که بیشترین قیمت اجاره یک روز خانه مبله در تهران چقدر است؟ پاسخ داد: در تهران، بیشترین قیمت وجود ندارد. او گفت: من خانه ای هزار متری در تهران سراغ دارم که شبی ۵۰ میلیون تومان اجاره داده می‌شود.

در شهر بزرگ تهران بسیاری از خانه‌ها به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و گاهی بلندمدت اجاره داده می‌شوند.


در شهرهای گردشگر پذیر و پر رفت و آمد، دیدن آپارتمان‌های با وسایل یا به اصطلاح مبله که برای اجاره گذاشته شده‌اند کاملا طبیعی است، اما وجود این خانه‌ها در شهرهای بزرگی همچون تهران که دارای هتل‌ها و مسافرخانه‌های زیادی برای مسافران است، کمی متفاوت به نظر می‌رسد، چرا که افرادی که قصد دارند دایم یا بمدت طولانی در تهران بمانند نیز، این خانه‌ها را اجاره می‌کنند.

اگر به سایت‌های آنلاین سری بزنید، خانه‌های مبله به دو گروه تقسیم می‌شوند، که در بالای یک گروه نوشته شده، مخصوص میهمانان خارجی، که به گفته یکی از اجاره‌دهندگان، این خانه‌ها به ساکنان ایرانی نیز اجاره داده می‌شود، اما اولویت با میهمانان خارجی است.

به گفته یکی از اجاره‌دهندگان خانه‌های مبله در شمال تهران، کسانی که قصد اجاره این خانه‌ها را به صورت کوتاه‌مدت یعنی روزانه یا هفتگی دارند، کل مبلغ را پرداخت کرده و فقط مدرکی مانند کارت ملی یا شناسنامه از آنها دریافت می‌شود، اما کسانی که قصد اجاره این خانه‌ها را به صورت ماهانه دارند، علاوه بر پرداخت کل هزینه یک ماه، باید قراردادی را نیز با اجاره دهنده امضا کنند. همچنین کسانی که قصد دارند این خانه‌ها را به صورت سالانه اجاره کنند، همانند اجاره سایر خانه‌ها،‌ مبلغی را به عنوان ودیعه ، و اجاره‌ را نیز، ماه به ماه پرداخت می‌کنند و قراردادی میان آنها بسته می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز ، یکی دیگر از این معامله‌گران گفت: آنها جایی به عنوان املاک ندارند و مشتریان به صورت اینترنتی و در سایت‌ آنها خانه مورد نظر را انتخاب می کنند و با آنها در خانه مورد نظر قرار گذاشته می شود و بعد از دیدن خانه، در صورت پسند، در همان جا با صاحب‌خانه به صورت کتبی قرارداد می‌بندند.

یکی دیگر از اجاره‌دهندگان در پاسخ به این سوال، که بیشترین قیمت اجاره یک روز خانه مبله در تهران چقدر است؟ پاسخ داد: در تهران، بیشترین قیمت وجود ندارد. او گفت: من خانه ای هزار متری در تهران سراغ دارم که شبی ۵۰ میلیون تومان اجاره داده می‌شود.

او گفت،‌ علاوه بر متراژ و موقعیت مکانی ملک، وسایل دیگری از قبیل، پارکینگ، سونا، جکوزی، وسایل سرمایش و گرمایشی، مبلمان‌ها و سرویس‌های خواب و سرویس‌های بهداشتی، اینترنت و حتی ماهواره در میزان اجاره ملک تاثیر می‌گذارد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩۴, ٠٢:١٠

   

پر مبحث ترین ها