سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چرا بنزین تک نرخی شد؟ (طنز)

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩۴, ١٠:١٨    نسخه چاپی    
حالا تصور کن مردم هم در شرایط بسسسسسیار خوب اقتصادی و با این خیال خام که اردیبهشت تمام شد اما قیمت بنزین بالا نرفت و دولت یادش رفت و ... مانند دانه های برنج در حال جوش و خروش هستند و الکی جو گیر شدند و فکر می کنند همیشه همینطور راحت می توانند زندگی کنند

 

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

همانطور که در جریان هستید، پریشب خوابیدیم و صبح بیدار شدیم دیدیم بنزین تک نرخی شد. اولش فکر کردیم که خواب و خیال است اما ما که در وسعمان نیست شام سنگین بخوریم و بعدش کابوس ببینیم. بنابراین کابوس نبود و کاملا هم واقعی بود.

اما ممکن است خیلی ها از خودشان، همکارانشان و سایرین بپرسند که چرا دولت ناگهان چنین کاری کرد؟ ما در کتاب های تاریخی و اقتصادی و جامعه شناسانه و ... خیلی گشتیم. خیلی. اما آخرش دلیل این تصمیم ناگهانی دولت که تقریبا حس و حال گل دقیقه 90 لیونل مسی به تیم ملی را از جهت ناگهانی بودن برایمان تداعی کرد، در آشپزخانه مادرجان پیدا کردیم. شاید تا به حال خودتان تجربه نکرده باشید اما از مادرتان بپرسید حتما برایتان توضیح می دهد.

 

علاقه مندان و کنجکاوان و داغ کارت سوخت دیدگان و سوختگان عزیز توجه کنید:

وقتی ظرف پر از آب جوش و برنج بر روی گاز در حال جوش خوردن است به طبع باید آب کش شود. البته این به طبع شما و خانواده بستگی دارد و شما می توانید برنج را به شیوه کته هم بپزید اما آبکش شکیل تر است. خب پس آبکش را داخل سینک ظرفشویی گذاشته و قابلمه در حال جوش را روی آبکش بریزید. حواستان باشد بچه ها دم دستتان نباشند که خطرناک است. وقتی برنج های در حال جوشیدن روی آبکش ریخته شد سریعا شیر آب سر را روی سر برنج ها باز کنید و بلافاصله آب را قطع کنید. می دانید این کار چه فایده ای دارد؟ در اصطلاح آشپزی به این کار « شوک کردن» می گویند. این کار باعث می شود دانه های برنج که تا یک لحظه قبل در حال جوشیدن و گرم شدن و شرایط مطلوب و لذت بخش بودند، ناگهان با آب سرد شوکه شده و این شوک شدن باعث افزایش قدشان شود. یعنی قد بکشند. همین باعث می شود پلویی که نهایتا روی سفره می گذارید قد بلند و تر و تمیز در بیاید. علاقه مندان و کنجکاوان و داغ کارت سوخت دیدگان عزیز می توانید برای ته دیگ هم از سیب زمینی یا گنجد، مطابق با دهک اقتصادی خود یکی را استفاده کنید.

حالا تصور کن مردم هم در شرایط بسسسسسیار خوب اقتصادی و با این خیال خام که اردیبهشت تمام شد اما قیمت بنزین بالا نرفت و دولت یادش رفت و ... مانند دانه های برنج در حال جوش و خروش هستند و الکی جو گیر شدند و فکر می کنند همیشه همینطور راحت می توانند زندگی کنند. اینجا دولت با یک شوک که همان تک نرخی کردن بنزین بود باعث می شود مردم یکدفعه از آن جو همش شادی و خنده و اینای روی شیب ملایم خارج شده و در شرایط سخت بنزین تک نرخی قد بشکند و مرد بار بیایند. آن وقت بیا در آینده ببین چقدر شکیل و ترو تمیز می شوند. به شما قول می دهم بعد از این تک نرخی کردن بنزین همه بزنند در کار کارآفرینی و کنار گذاشتن ماشین شخصی و کاهش مصرف سوخت و .... سال دیگه همین موقع بشویم اقتصاد یک منطقه خاورمیانه و حومه مدیترانه.

پس چی؟ هرچیزی یک فلسفه ای دارد، هم آشپزی مادرها و هم تصمیمات دولت ها.

 

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩۴, ١٠:١٨

   

پر مبحث ترین ها